Beretta 686 silver pigeon 1 sporting - 690 field III - 6

Απίθανος 78
Full Member
Δημοσιεύσεις: 598
Εγγραφή: 10 Δεκ 2015, 09:20

Re: Beretta 686 silver pigeon 1 sporting - 690 field III

Δημοσίευση από Απίθανος 78 »

Θα το δω φιλε. Απλα αν ειχεν κανενας το συγκεκριμενο μοντελο να μας πει θα ηταν ακομα ενα+.

Hunter for life
nicosmBERETTA
Full Member
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 19 Ιουν 2016, 17:17

Re: Beretta 686 silver pigeon 1 sporting - 690 field III

Δημοσίευση από nicosmBERETTA »

Αγαπητέ Χάρη, για να αποφασίσεις βάλε τα πράματα με την σειρά:
1. Με τα κυνήγια που ασχολείσε φαίνεται οτι σου ταιριάζει περισσότερο ένα όπλο sporting.
2. Αν ο σωματότυπος σου είναι κατάλληλος (πχ >1.70 ύψος), προτίμα κάννες 30".
3. Αποδεδειγμένα ένα ρυθμιζόμενο κοντάκι είναι ότι καλύτερο. Μεγαλώνοντας σε ηλικία έχουμε σωματικές αλλαγές, και μπορούμε να τις ισορροπίσουμε με μικρές διορθώσεις.
4. Η σιγουριά έρχεται από όπλα που είναι well tried and tested! Η σειρά 690, σίγουρα με πολλή τεχνολογία, αλλά είναι ακόμα νωρίς..
5. Με τα δικά μου κριτήρια με βάση τα πιο πάνω, και φυσικά δεν είμαι αλάνθαστος(!), θα έβλεπα πρώτα το 686, και μετά το Browning 525.

Είναι πολύ δοκιμασμένα, έχουν after sales service, έχουν και θα έχουν πάντα ανταλλακτικά, διατηρούν αξία μεταπώλησης, και οι τιμές τους σου δίνουν best value for money!!

Ελπίζω να σε βοηθούν τα πιο πάνω
Απίθανος 78
Full Member
Δημοσιεύσεις: 598
Εγγραφή: 10 Δεκ 2015, 09:20

Re: Beretta 686 silver pigeon 1 sporting - 690 field III

Δημοσίευση από Απίθανος 78 »

Και βεβαια με βοηθουν φιλε. Και οπως τα λες ετσι τα σκεφτομαι. Ειμαι 1.78 υψος στιβαρος[emoji123][emoji1] και γιαυτο σκεφτομαι το 30ρι. Και οπως ειπες για τον σωματοτυπο, το αντιμετοπιζω φετος με πολλες αστοχειες και λιγα σκαγια στο θυραμα λογο του βαρους που ρβαλα πανω μου. (12κιλα). Τωρα ποσο ευκολο ειναι να βρεις το silver pigeon 1 sp με ρυθμιζομενο κοντακι δεν ξερω. Επισης η αληθεια να λεγεται αυτο το optima bore σε σχεση με το optima hp και με steelium καννες παντα θα σε κανει να θελεις να πας πιο πανω. Και δεν ειμαι και σιγουρος αν κανει η δεν κανει την διαφορα στο κυνηγι.

Hunter for life
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Beretta 686 silver pigeon 1 sporting - 690 field III

Δημοσίευση από MARIOSE »

Χάρη μου συγνώμη ξέχασα το όνομα :lol: :lol:

Νίκο έχει καιρό να τα πούμε, τον καφέ εν τον ήπιαμε ακόμα. Στέλλω σου πμ. 8-)
BLUE DE GASCOGNE
Full Member
Δημοσιεύσεις: 195
Εγγραφή: 21 Ιαν 2013, 15:59

Re: Beretta 686 silver pigeon 1 sporting - 690 field III

Δημοσίευση από BLUE DE GASCOGNE »

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΛΥΣΕΙ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ Ή ΤΟ ΕΙΔΕ ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ....ΤΟ 692 BLACK ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΧΡΉΣΗ ΧΑΝΕΙ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΟΥ??ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Beretta 686 silver pigeon 1 sporting - 690 field III

Δημοσίευση από admin »

Μέχρι τώρα δέν έχω δεί κάτι αλλά παλιά το έκανα πολύ τα 692 gold
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Beretta 686 silver pigeon 1 sporting - 690 field III

Δημοσίευση από MARIOSE »

BLUE DE GASCOGNE έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΛΥΣΕΙ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ Ή ΤΟ ΕΙΔΕ ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ....ΤΟ 692 BLACK ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΧΡΉΣΗ ΧΑΝΕΙ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΟΥ??ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
Φίλε ρώτησα πωλητές στην έκθεση και μου είπαν ότι αν δεν το προσέξεις ναι ίσως να χάσει από το χρώμα του.

Πάντως εμένα προσωπικά με ενθουσίασε το 692 black 8-)
Απίθανος 78
Full Member
Δημοσιεύσεις: 598
Εγγραφή: 10 Δεκ 2015, 09:20

Re: Beretta 686 silver pigeon 1 sporting - 690 field III

Δημοσίευση από Απίθανος 78 »

Ρε παιδια τι να σας πω. Πηγα και εγω στην εκθεση. Βρηκα το 690 black να εχει ατελειες οσο αφορα την εφαρμογη των μεταλλων μεταξυ τους. Το ενα μεταλλο με το αλλο οταν εκλεινες το οπλο δεν φιλουσαν καλα λες και εσυραν τα τζιε εκατσαν τζιαμε. Επισης το silver pigeon sporting 30ri αρεσεν μου παραπανω στην επωμιση και στο swing απο το black 30ρι και με 400 λιγοτερα. Αλλα εκεινο που μου εκατσε στον εγκεφαλο ηταν ενα 692 skeet πολυτσιοκ 28ρι. Δεν φανταζεστε ποσο ωραια και στρομενα δουλευκει. Επισεις κατι που θελω να μαθω ειναι το εξης. Οσα οπλα ειδα εκτος αντιπροσωπειας γραφουν ολα στην μια πλευρα της καννη BERETTA USA και κατι αλλα. Δεν ξερω αν τα οπλα της αντιπροσωπειας γραφουν το ιδιο πραμα αλλα αποτι διαβαζω στο διαδυχτιο τα beretta italy ειναι πιο καλα φινιρισμενα και με πιο καλα ξυλα απο τα beretta usa. Ισχυουν κατι τετοια?

Hunter for life
Vasospie
Full Member
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 20 Ιουν 2015, 14:13

Re: Beretta 686 silver pigeon 1 sporting - 690 field III

Δημοσίευση από Vasospie »

Έχω εγώ το 690 το black 28 είναι ένα από τα πιο καλά όπλα που κυνήγησε μέχρι τώρα
Απίθανος 78
Full Member
Δημοσιεύσεις: 598
Εγγραφή: 10 Δεκ 2015, 09:20

Re: Beretta 686 silver pigeon 1 sporting - 690 field III

Δημοσίευση από Απίθανος 78 »

Απο ποτε το εχεις vasospie?

Hunter for life
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ”