Αγορα καινουργιου οπλου

Απάντηση
marietas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 10 Ιουν 2011, 14:09

Αγορα καινουργιου οπλου

Δημοσίευση από marietas »

Ψαχνω να αγορασω καινουργιο οπλο. Το θελω απο 24-28 ιντζες ελαφρυ. Τι θα μου προτινατε;
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Αγορα καινουργιου οπλου

Δημοσίευση από admin »

όπλα πολλα΄φίλε η καλύτερη λύση είναι να πάς σε εταιρεάι που να ξέρεις ότι σου παρέχει after sale service και να δείς όπλα που σου κάθονται και σου αρέσουν. Αν το όπλο είναι πάνω σου και έχεις την στήριξη του πωλητη 'παίζε άφοα...
Προσέχουμε...για να έχουμε
ARRWSTOSFASSAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2013, 00:55

Re: Αγορα καινουργιου οπλου

Δημοσίευση από ARRWSTOSFASSAS »

admin έγραψε:όπλα πολλα΄φίλε η καλύτερη λύση είναι να πάς σε εταιρεάι που να ξέρεις ότι σου παρέχει after sale service και να δείς όπλα που σου κάθονται και σου αρέσουν. Αν το όπλο είναι πάνω σου και έχεις την στήριξη του πωλητη 'παίζε άφοα...

επειδη και γω ψαχνομαι για καινουριο οπλο μπορεις φιλε αριστε να μ πεις καποια εταιρια που παρεχει after sale service? ευχαριστω εκ των προτερων.
ΕΙΜΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΣ...ΕΙΜΑΙ ΦΟΡΕΑΣ...ΕΧΩ ΤΖΙΝΙ!
Άβαταρ μέλους
andreas constantinou
Full Member
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: 28 Νοέμ 2014, 01:38

Re: Αγορα καινουργιου οπλου

Δημοσίευση από andreas constantinou »

Αν είσαι φτωχός να αγοράσεις έναν όπλον ακριβό και αυτό μόνο να έχεις οσπου ζιης.

Στάλθηκε από το 5095K μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
nike powder
Full Member
Δημοσιεύσεις: 591
Εγγραφή: 09 Φεβ 2013, 19:09

Re: Αγορα καινουργιου οπλου

Δημοσίευση από nike powder »

για να πιασεις καινουριο καλο οπλο θελεις αρκετα χρηματα γιαυτο αστο( εκτος και αν τα διαθετεις) θα σου προτεινα να πας να εβρεις κανενα μιροκου 3800 η κανενα γουιτσιεστερ ιαπονεζικο( τα παλια μοτελα) και θα σου μεινει για ολη σου τη ζωη
Άβαταρ μέλους
Giorgoscy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: 29 Αύγ 2010, 14:21
Τοποθεσία: Nicosia

Re: Αγορα καινουργιου οπλου

Δημοσίευση από Giorgoscy »

andreas constantinou έγραψε:Αν είσαι φτωχός να αγοράσεις έναν όπλον ακριβό και αυτό μόνο να έχεις οσπου ζιης.
Συμφωνω απολυτα !!!
«Τα μεγαλύτερα ψέματα λέγονται ύστερα από το κυνήγι, κατά τη διάρκεια του πολέμου και πριν από τις εκλογές.» - Όττο φον Μπίσμαρκ
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Αγορα καινουργιου οπλου

Δημοσίευση από admin »

Giorgoscy έγραψε:
andreas constantinou έγραψε:Αν είσαι φτωχός να αγοράσεις έναν όπλον ακριβό και αυτό μόνο να έχεις οσπου ζιης.
Συμφωνω απολυτα !!!

Κοπέλια εγώ εδω θα διαφωνίσω μαζί σας. Το καλο όπλο δέν σημαίνει ότι πρέπει να είναι και ακριβό. Δέν θέλω να ονομάσω μάρκες αλλά είχα στα χέρια μου όπλα μάρκες.. πολύ καλές και κυνηγούσα και τελικα΄κατέληξα μετά απο 22 χρόνια να έχω όπλα value for money!!! Κάποια όπλα είναι υπερτιμημένα κατά τη γνώμη μου και κάποια υποτιμημένα. Εδώ θα σας πώ ένα παράδειγμα. Πήγε ένας γνωστός μου στην Αγγλία , έμπορος όπλων και αγόρασε 4-5 όπλα τα οποία καινούργια στη Κύπρο πωλούνται απο €2000 και πάνω. ΄Τα όπλα ήταν ελαφρός μεταχειρισμένα. Τα έφερε και τα πουλούσε €850 , Το ενδιαφέρον πολύ λίγο , μετ΄ααποφάσισε και τα έβαλε €1350 πωλήθηκαν όλα σε 1 βδομάδα. Ψάξτε το όπλο να σας εξυπηρετά, σίγουρα η ιστορία του και οι απόψεις των οπλουργών όταν δέν υπάρχουν συμφέροντα στη μέση είναι καλές. αλλά μην αγοράζεται όπλα για το όνομα μόνο ή μόνο για την μόδα.

Τώρα ως αναφορά το after sale service εγώ θα αναφέρω μόνο τις εταιρείες που ξέρω και παρέχουν service , μπορεί αν υπάρχουν και άλλες και να μην τις ξέρω.

Φίλιππος Κωνσταντινίδης Beretta- έχει οπλουργό στο κατάστημα του και την υποστήριξη της εταιρείας

Real Game -Stefano Faousti έχει οπλουργό και την στήριξη των εταιρειών

Ηρακλείδης Fair Έχει οπλουργό δικό του και την στήριξη του εργοστασίου

Oplomania F.Beretta- Brixia έχει οπλουργό δικό της και την στήριξη του εργοστασίου

Κιλλερ-Caesar Querini έχει οπλουργό με τον οποίο συνεργάζεται και στήριξη απο το εργοστάσιο

Δέν αναφέρομαι σε πολύ ακριβά όπλα γιατί μιλάμε για κάτι το οικονομικό.

Άρα πρώτα η επιλογή του όπλου μας θα καθοριστεί απο το budget μας , την χρήση του και απο που το αγοράζουμε.
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
andreas constantinou
Full Member
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: 28 Νοέμ 2014, 01:38

Re: Αγορα καινουργιου οπλου

Δημοσίευση από andreas constantinou »

0ταν λέω ακριβό όπλο εννοώ αυτό που πού έχει κάποια ποιότητα και να σου κάθεται συνάμα. Δεν εννοώ το πανάκριβο.

Στάλθηκε από το 5095K μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Αγορα καινουργιου οπλου

Δημοσίευση από admin »

andreas constantinou έγραψε:0ταν λέω ακριβό όπλο εννοώ αυτό που πού έχει κάποια ποιότητα και να σου κάθεται συνάμα. Δεν εννοώ το πανάκριβο.

Στάλθηκε από το 5095K μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ανδρέα μου και εγώ αυτό λέω ότι ένα όπλο με κάποια ποιότητα και στα μέτρα σου δέν σημαίνει ότι πρέπει να είναι ακριβό- το ακριβό εγώ το καθορίζω για όπλα πάνω απο 2000 το φθηνό για όπλα κάτω απο 1000 μεταξύ 1000 και 2000 τα θεωρώ μια μέση τιμή. Πιστεύω ότι σίγουρα τα περισσότερα ακριβά όπλα είναι ποιοτικά υπάρχουν πολλά μεσσαίας κατηγορίας value for money και ακόμη υπάρχουν και καλά όπλα φθηνά. Αν κάποιος έχει την οικονομική ευχέρεια μπορεί να πάρει ένα οποιοδήποτε όπλο αρκεί να του αρέσει , να του κάθετε και να έχει την υποστήριξη της εταιρείας. Αν κάποιος θέλει ένα φθηνό όπλο θα διαλέξει ανάμεσα στα λιγοστά φθηνά που υπάρχουν καινούργια να βρέι την καλύτερη επιλογή. Αν τα χρήματα του είναι εκεί μεταξύ 1000-2000 πρεπει να το ψάξει καθώς υπάρχει μεγάλη γκάμα απο όπλα αξιόλογα αλλά να σιγουρευτεί ότι πληρουν το τρύπτιχο που προαναφέραμε. Μια συμβουλή, όσοι φίλοι δέν νιώθουν άνετα στο να αγοράσουν ένα όπλο που στην Κύπρο η Μάρκα του δέν είναι πολύ διαδεδομένη να ψάξουν για σχόλια για το συγκεκριμενο όπλο στο διαδύκτιο . Αν το όπλο είναι καλό θα έχει σχόλια και θα έχει και καλή μεταπωλητική αξία.
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
andreas constantinou
Full Member
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: 28 Νοέμ 2014, 01:38

Re: Αγορα καινουργιου οπλου

Δημοσίευση από andreas constantinou »

Σύμφωνω απόλυτα μαζί σου. Απλώς εγώ το ακριβό το καθορίζω μέχρι 2000.

Στάλθηκε από το 5095K μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ”