Αγορα καινουργιου οπλου

Άβαταρ μέλους
kyriakos304
Δημοσιεύσεις: 1044
Εγγραφή: 17 Αύγ 2011, 06:52

Re: Αγορα καινουργιου οπλου

Δημοσίευση από kyriakos304 »

Καλησπέρα και απο εμένα. Να ρωτήσω κάτι την παρεα. Αν αγοράσεις ένα οπλο το οποίο δεν ταιριάζει καθόλου στα μετρα σου μπορει καποιος οπλουργος ν το κόψει να το ζαβωσει και να το φερει οπως πρεπει να ειναι η η μονη επιλογη ειναι να αλλαχτεί το κοντάκι;

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Καλύτερα ένα θήραμα λιγότερο παρά ένας φίλος….
Αχερκωτης
Full Member
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2015, 13:20

Re: Αγορα καινουργιου οπλου

Δημοσίευση από Αχερκωτης »

kyriakos304 έγραψε:Καλησπέρα και απο εμένα. Να ρωτήσω κάτι την παρεα. Αν αγοράσεις ένα οπλο το οποίο δεν ταιριάζει καθόλου στα μετρα σου μπορει καποιος οπλουργος ν το κόψει να το ζαβωσει και να το φερει οπως πρεπει να ειναι η η μονη επιλογη ειναι να αλλαχτεί το κοντάκι;

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Καλημερα Κυριακο..
Επειδη σε ξερω θα σ απαντησω με αλλο τροπο..
Αν εχω ενα αυτοκινητο που χανει λαθκια εν να βαλω λαμαρινα που κατω να μεν τα βλεπω οξα να αλλαξω μηχανη..;
(Νοουμενου πως το προβλημα εν μεγαλο για διορθωση..)
Άβαταρ μέλους
kyriakos304
Δημοσιεύσεις: 1044
Εγγραφή: 17 Αύγ 2011, 06:52

Re: Αγορα καινουργιου οπλου

Δημοσίευση από kyriakos304 »

Αχερκωτης έγραψε:
kyriakos304 έγραψε:Καλησπέρα και απο εμένα. Να ρωτήσω κάτι την παρεα. Αν αγοράσεις ένα οπλο το οποίο δεν ταιριάζει καθόλου στα μετρα σου μπορει καποιος οπλουργος ν το κόψει να το ζαβωσει και να το φερει οπως πρεπει να ειναι η η μονη επιλογη ειναι να αλλαχτεί το κοντάκι;

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Καλημερα Κυριακο..
Επειδη σε ξερω θα σ απαντησω με αλλο τροπο..
Αν εχω ενα αυτοκινητο που χανει λαθκια εν να βαλω λαμαρινα που κατω να μεν τα βλεπω οξα να αλλαξω μηχανη..;
(Νοουμενου πως το προβλημα εν μεγαλο για διορθωση..)

Εκάλυψες με!
Καλύτερα ένα θήραμα λιγότερο παρά ένας φίλος….
Άβαταρ μέλους
Giorgoscy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: 29 Αύγ 2010, 14:21
Τοποθεσία: Nicosia

Re: Αγορα καινουργιου οπλου

Δημοσίευση από Giorgoscy »

Καλησπέρα κυριοι.
Όταν λεω ακριβο δεν εννοω των 5-6-7 και βαλε χιλιαδων, εν τζιε ειμαστεν λόρδοι !
2.5 το πολλιν και αν τα κρατω και αν νομιζω ότι αξιζει τον κοπον.

Το ακριβον εν το φτηνον εχει επιβεβαιωθεί πολλες φορες γιατι οποτε εκαμαμεν επιλογες οικονομικες, εξαναγορασαμεν τα !

Μαχαζια πολλα κοπελια, αλλα εν να σας πω και κατι και ελπιζω να μεν παρεξηγηθώ.
Αμαν εισαι ποτζιηνους που τους τα κουμπουν κάθε μηναν χοντρα ουλλοι αγαπουν σε και φιλουιν μου και αρφε μου κτλ κτλ κτλ.

Αλλα αμαν πηεννεις και γοραζεις τα 3-4 πακεττα χαρτουτσιες στο λαλον και καμιαν κασιαν στες τζιηκλες, το πολλιν και κανεναν ρουχον κάθε καμποσα χρονια εν δεικλουν να σε δουν.

Οποταν πιαννουμεν οπλα που εν χαλουν για να μεν εχουμεν ανάγκην κανεναν !!!
«Τα μεγαλύτερα ψέματα λέγονται ύστερα από το κυνήγι, κατά τη διάρκεια του πολέμου και πριν από τις εκλογές.» - Όττο φον Μπίσμαρκ
skimis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 331
Εγγραφή: 23 Αύγ 2010, 11:17

Re: Αγορα καινουργιου οπλου

Δημοσίευση από skimis »

Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: Αγορα καινουργιου οπλου

Δημοσίευση από πανικος »

νομιζω καταλαβαμε ποιος ειναι ο πιο πανω.κριμα ο κοσμος που πιαστηκε κοροιδο :shock:
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Αγορα καινουργιου οπλου

Δημοσίευση από admin »

πανικος έγραψε:
νομιζω καταλαβαμε ποιος ειναι ο πιο πανω.κριμα ο κοσμος που πιαστηκε κοροιδο :shock:
Χωρίς να γνωρίζω σίγουρα πιστεύω όμως ότι η αλήθεια είανι η μισή,,,,, συγκεκριμένα ο οπλοπώλης εισήγαγε και πουλούσε τα συγκεκριμένα όπλα τα οποία ήταν made in turkey όπως πολλά άλλα όπλα τα οποία έχουμε στη Κύπρο και έρχονται μέσο άλλων ευρωπαϊκών χωρών. τώρα για την επωνυμία και το bohler ατσάλι δέν αμφισβητούν το εάν ήταν αλλά επειδή προβαλλόταν σαν εμπορικό σήμα ...αυτό σημαίνει ότι πιθανό τα όπλα να είχαν bohler ατσάλι αλλά να μην μπορούσε να γραφτεί πάνω όπως και το όνομα Dr Franco Beretta.Δηλαδή ο ίδιος δέν είχε άδεια να πουλάει όπλα με αυτή την επωνυμία στη Κύπρο πιθανό λέω τώρα... Για τις άλλες κατηγορίες όπως σιγαστήρες αεροβόλων.... όλοι σχεδόν που πουλάνε αεροβόλα έχουν.... για παραποιηση καννών ..πολλοί κοντάινουν όπλα απο 30 ίτζεσ 28 κ.τ.λ όταν έχουν πρόβλημα...γνωστό το έγκλημα. Είναι καθαρά ένα επαγγελματικό ξεκάρφωμα.. απο κάποιο συνάδελφο του και όσοι γνωρίζουν λίγο το εμπόριο μπορούνε να καταλάβουν απο ποιόν. . Μάλιστα η τόσο μεγάλη οργάνωση απο μέρους της αστυνομίας καταδυκνύει και επιβεβεώνει ότι ο συγκεκριμένος οπλοπώλεις ο οποίος τον κάρφωσε και ο οποίος την σκαπουλάρη απο τον νόμο παρά το ότι είναι γνωστος για τις ΄πράξεις του' έχει βαθιά το χέρι του μέσα στην αστυνομία. Αυτό εμενα με προβληματίζει περισσότερο .....
Προσέχουμε...για να έχουμε
Christofides Apoel
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 02 Ιουν 2016, 10:55

Re: Αγορα καινουργιου οπλου

Δημοσίευση από Christofides Apoel »

Νομίζω πως όσο ψεύτης ήταν ο συγκεκριμένος οπλοπώλης είσαι και εσύ!!
''Χωρίς να γνωρίζω σίγουρα πιστεύω όμως ότι η αλήθεια είναι η μισή''....Χωρίς να γνωρίζεις..έγραψες ένα κατεβατό! Μέχρι και το υλικό των καννών του μπορείς να μας επιβεβαιώσεις οτι ήταν Βοehler (εκαμες τους και ανάλυση?) :lol:
Μήπως εν παρέας σου ο συγκεκριμένος?? (Από σιει μούγια, μουγιάζεται)
ΑΡΗΣ_ΛΕΜΕΣΟΣ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2013, 11:19

Re: Αγορα καινουργιου οπλου

Δημοσίευση από ΑΡΗΣ_ΛΕΜΕΣΟΣ »

Επειδή είμαι παθών από ένα τύπο στη Λευκωσία πρίν χρόνια,
μπορεί κάποιος να αναφέρει το όνομα του τύπου;;
Αν δεν γίνεται δαμε, ένα ΠΜ σε εμένα εν εύκολο;

Θα ευχαριστηθώ πολλά αν τον εκάτσαν μέσα τζίνο που με έκλεψε! Σορρι .
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Αγορα καινουργιου οπλου

Δημοσίευση από admin »

Christofides Apoel έγραψε:Νομίζω πως όσο ψεύτης ήταν ο συγκεκριμένος οπλοπώλης είσαι και εσύ!!
''Χωρίς να γνωρίζω σίγουρα πιστεύω όμως ότι η αλήθεια είναι η μισή''....Χωρίς να γνωρίζεις..έγραψες ένα κατεβατό! Μέχρι και το υλικό των καννών του μπορείς να μας επιβεβαιώσεις οτι ήταν Βοehler (εκαμες τους και ανάλυση?) :lol:
Μήπως εν παρέας σου ο συγκεκριμένος?? (Από σιει μούγια, μουγιάζεται)
Ούτε μούγια έγω φίλε ούτε μουγιάζομαι ούτε παρέας μου ήταν. Τα συγκεκριμένα όπλα μου τα παρουσίασε με τα χαρτιά τους απο το εργοστάσια και με πιστοποιητικά για τα μέταλλα τους . Τώρα εάν ήταν όλα ψεύτικα αυτό θα δείξει. Απο τα συγκεκριμένα όπλα πωλήθηκαν 5 σε μια παρέα και μίλησα με όλους για την παρουσίαση και με επιβεβαίωναν για την απόδοση τους. Επειδή όμως όπως διάβασα και εγώ την είδηση και επειδή γνωρίζω και 5 κουβέντες περισσότερες θεωρώ ότι κάπου στην μέση είναι η αλήθεια.. Αποψη μου πάντα .
Προσέχουμε...για να έχουμε
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ”