Αναγνώριση όπλου

Απάντηση
Stelios76
Full Member
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 14 Σεπ 2016, 21:17

Αναγνώριση όπλου

Δημοσίευση από Stelios76 »

Παιδιά χαιρετώ. Νέος στο φόρουμ, και εδώ και χρόνια έχασα κάθε επαφή με το κυνήγι / σκοποβολή. Αφορμή να σκέφτομαι ξανά να ασχοληθώ ο θάνατος του πατέρα μου, που μανιακός κυνηγός όντας, άφησε πίσω του κληρονομιά τα όπλα του και πολλές υπέροχες αναμνήσεις από τον καιρό που είμουν παιδί και τον ακολουθούσα σε κάθε κυνηγετική εξόρμηση.
Το συγκεκριμένο όπλο ήταν το πρώτο του, που από ότι μου έλεγε πρέπει να το απόκτησε μέσα της δεκαετίας του 60. Πρόκειται για ένα Saint Etienne Ideal, του οποίου επισυνάπτω κάποιες φωτογραφίες (συγχωρέστε με αν είναι κακής ποιότητας) και θα ήθελα όποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω ή ξέρει που μπορώ να μάθω περισσώτερα για την ιστορία του ας με ενημερώσει.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Αναγνώριση όπλου

Δημοσίευση από admin »

Φίλε όπως ίσως να γνωρίζεις αυτά τα όπλα είναι Γαλλικά το ideal θεωρείτο η ναυαρχίδα της εταιρείας st ettient μπορείς να βρεις περισσότερες πληροφορίες εδώ http://www.gournetusa.com/Ideal.htm
Προσέχουμε...για να έχουμε
Stelios76
Full Member
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 14 Σεπ 2016, 21:17

Re: Αναγνώριση όπλου

Δημοσίευση από Stelios76 »

Να είσαι καλά, ευχαριστώ. Γνωρίζετε αν υπάρχει κάποιος που να μπορεί να εκτιμήσει την αξία του ?
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Αναγνώριση όπλου

Δημοσίευση από admin »

Φίλε στην Κύπρο ο καθένας ότι θέλει λέει , κοίταξε αντίστοιχες τιμές απο εξωτερικό
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
LAGOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 09 Σεπ 2010, 13:20

Re: Αναγνώριση όπλου

Δημοσίευση από LAGOS »

Φίλε έχεις προσωπικό μήνυμα..
Αν βρέθηκε αντίδοτο....δεν το θέλω. ..
Stelios76
Full Member
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 14 Σεπ 2016, 21:17

Re: Αναγνώριση όπλου

Δημοσίευση από Stelios76 »

LAGOS έγραψε:Φίλε έχεις προσωπικό μήνυμα..
Φίλε Κοσμά, το έχω δει αλλά επειδή είμαι νέος στο φόρουμ το σύστημα δεν μου επιτρέπει να στείλω μυνήματα. Σου έστειλα όμως email.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ”