Beretta ultra light delux

Απάντηση
Andreas84
Full Member
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 29 Αύγ 2016, 14:29

Beretta ultra light delux

Δημοσίευση από Andreas84 »

Καλησπερα στην ομαδα Ειμαι ο Αντρεας νεος κυνηγος στην κυπρο.Μολις πειρα ενα μεταχυρισμενο ultralight 26 και εχω διαβασει κάποια καλα αλλα και πολλα αρνητικα σχόλια για αυτό το οπλο.δεν σκωτωνει ευκολα είναι δυστροπο στα φυσιγγια και άλλα πολλά ακομη δεν το τουφεκισα το οπλο αλλα εχω την εντυπωση οτι πρεπει να το φερω πανω μου δεν μου καθετε πολυ σωστα .ξερετε καποιον σωστο οπλουργο στην λεμεσο που να εχει μερακι να το δει και μου δωσει της συμβουλές του? Υπαρχει κάποιο μελος εδω που να το εχει να μου πρωτηνει καπια φυσιγγια για το οπλο.το κυνηγι που κανω ειναι περπατιτω με πανιες κυριος σε περδικες .Σας ευχαριστω εκ τον προτέρων.
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: Beretta ultra light delux

Δημοσίευση από πανικος »

αντρεα πρωτα φερε το οπλο στα μετρα σου που ειναι το πιο σημαντικο και μετα αποφασιζεις αν σκοτωνει.πολλα τα λογια του καφενε για ολες τις μαρκες οπλων που θα ακουσεις :D
σαν επιλογη για περπατητο ειναι καταλληλο το οπλο που δαλεξες παντως.οπλουργοι στην λεμεσο εχει αρκετα καλους αλλα δεν ξερω τηλεφωνα .καποιος θα σου στηλει μηνυμα :D
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Andreas84
Full Member
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 29 Αύγ 2016, 14:29

Re: Beretta ultra light delux

Δημοσίευση από Andreas84 »

πανικος έγραψε:αντρεα πρωτα φερε το οπλο στα μετρα σου που ειναι το πιο σημαντικο και μετα αποφασιζεις αν σκοτωνει.πολλα τα λογια του καφενε για ολες τις μαρκες οπλων που θα ακουσεις :D
σαν επιλογη για περπατητο ειναι καταλληλο το οπλο που δαλεξες παντως.οπλουργοι στην λεμεσο εχει αρκετα καλους αλλα δεν ξερω τηλεφωνα .καποιος θα σου στηλει μηνυμα :D
Σευχαριστω φιλε μου να σε καλα Δεν ξέρω αν κανει να αναφερουμε ονοματα η αν θεωρηθει διαφημηση αν ειναι ετσι αν καποιος ξερει καποιον καλο οπλουργο ας μου στειλει μνμ η αλλιως ας κανουμε κουβεντα εδω μιας και εχω κοντσ μου αυτον που πουλαει μπερετα αλλα δεν ξερω τι λεει?
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Beretta ultra light delux

Δημοσίευση από Laurona »

Αντρεα το οπλο σου μιαχαρα σκοτωνει.
Το χουν φιλοι μου που χουν παιξει μαζι του πααρα πολλα θηραματα και φυσιγγια στα 10+χρονια που το εχουν.
Πολυ σωστα πρεπει να δεις τα μετρα.
Οταν τα φτιαξεις αυτα θαδεις που θα σκοτωνει.
Μη νακους κοθβεντες του καφενε

Οποιος σου πει οτι δεν σκοτωνει πε του να σταθει να τον πεξεις παστα κωλομερκα με αλας και να καμει 3 μερες να κατσει παστην καρεκλα.
Κανενας εν θα σταθει ομως.

Οπλουργο απο προσωπικη εμπειρια και συγγενεις φιλους που εχω παρει εκει σου συστηνω τον Κο Γιωργο Μουζουρη τηλ 99-649781

Θα σε συμβουλεψει και θα σε βοηθησει και αν χρειαζεται επεμβαση θα την κανει.
Μποερει απλα να θες βοηθεια στο να αποκτησεις σταθερη επομιση

Πολυ καλη λοιπον η επιλογη σου κατ εμεναν και αν το κοιταξεις το θεμα με τα μετρα θα δεις πολλα θηραματα στην βουρκα σου αρκει να τα βρεις
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Beretta ultra light delux

Δημοσίευση από Laurona »

Υπαρχουν και αλλοι οπλουργοι, σε εσενα εναποκειται να αποφασισεις.

Εγω σου πα αυτον πουεχω εμπειρια.Αλλα μελη μπορει να σου πουν αλλους.

Οπως και να χει κοιταξε τα μετρα του οπλου σου
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Andreas84
Full Member
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 29 Αύγ 2016, 14:29

Re: Beretta ultra light delux

Δημοσίευση από Andreas84 »

Laurona έγραψε:Υπαρχουν και αλλοι οπλουργοι, σε εσενα εναποκειται να αποφασισεις.

Εγω σου πα αυτον πουεχω εμπειρια.Αλλα μελη μπορει να σου πουν αλλους.

Οπως και να χει κοιταξε τα μετρα του οπλου σου
Σευχαριστω φιλε μου ειναι στην λεμεσο ο άνθρωπος?
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Beretta ultra light delux

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

Andreas84 έγραψε:Καλησπερα στην ομαδα Ειμαι ο Αντρεας νεος κυνηγος στην κυπρο.Μολις πειρα ενα μεταχυρισμενο ultralight 26 και εχω διαβασει κάποια καλα αλλα και πολλα αρνητικα σχόλια για αυτό το οπλο.δεν σκωτωνει ευκολα είναι δυστροπο στα φυσιγγια και άλλα πολλά ακομη δεν το τουφεκισα το οπλο αλλα εχω την εντυπωση οτι πρεπει να το φερω πανω μου δεν μου καθετε πολυ σωστα .ξερετε καποιον σωστο οπλουργο στην λεμεσο που να εχει μερακι να το δει και μου δωσει της συμβουλές του? Υπαρχει κάποιο μελος εδω που να το εχει να μου πρωτηνει καπια φυσιγγια για το οπλο.το κυνηγι που κανω ειναι περπατιτω με πανιες κυριος σε περδικες .Σας ευχαριστω εκ τον προτέρων.
Φιλε καταρχας καλος ηρθες στην κυνηγοπαρεα μας.....οσο για το οπλο πες αυτου που σου ειπε οτι δεν σκοτωνει απλα οτι δεν κατεχει το θεμα και απλα δινει συμβουλες του ΚΑΦΕΝΕ....οπως πολυ σωστα ειπε και ο φιλος ο Πανικος και ο χρυσανθος πιο πανω!!!

Θα φερεις το οπλο στα μετρα σου αρχικα...η πρωτη σου δουλεια......και μετα τα αλλα θα ερθουν μονα τους!!!

Προσωπικα εχω αρκετη εμπειρια με το οπλο που πηρες και σου λεω οτι δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα...και σου το λεει ενας σχεδον 50χρονος.....αυτο λαβε το υποψιν σου σοβαρα....δεν ειναι τωρα που βγηκαμε στο βουνο....το οπλο εχει σταθει επαξια στις κυνηγετικες εξορμησεις του μεχρι τωρα....στο επακρο!!!

Δες τον φιλτατο οπλουργο Γιωργο Μουζουρη οπου θα σε κατατοπισει στο επακρο με το νεο μελος της οικογενειας που εχεις παρει......ειναι διπλα απο την Μαρινα Λεμεσου!!!
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: Beretta ultra light delux

Δημοσίευση από miky55 »

Andreas84 έγραψε:Καλησπερα στην ομαδα Ειμαι ο Αντρεας νεος κυνηγος στην κυπρο.Μολις πειρα ενα μεταχυρισμενο ultralight 26 και εχω διαβασει κάποια καλα αλλα και πολλα αρνητικα σχόλια για αυτό το οπλο.δεν σκωτωνει ευκολα είναι δυστροπο στα φυσιγγια και άλλα πολλά ακομη δεν το τουφεκισα το οπλο αλλα εχω την εντυπωση οτι πρεπει να το φερω πανω μου δεν μου καθετε πολυ σωστα .ξερετε καποιον σωστο οπλουργο στην λεμεσο που να εχει μερακι να το δει και μου δωσει της συμβουλές του? Υπαρχει κάποιο μελος εδω που να το εχει να μου πρωτηνει καπια φυσιγγια για το οπλο.το κυνηγι που κανω ειναι περπατιτω με πανιες κυριος σε περδικες .Σας ευχαριστω εκ τον προτέρων.
ΦΙΙΛΕ ΑΝΤΡΕΑ ΤΟ ΕΧΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΠΛΟ ΜΟΛΙΣ ΒΓΗΚΕ.ΤΟ ΠΗΡΑ ΛΟΓΩ ΕΛΑΦΡΙΟΥ ΒΑΡΟΥΣ.
ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΚΑΝΕΝΑ ΦΕΡΕ ΤΟ ΟΠΛΟ ΣΤΑ ΜΕΤΡΑ ΣΟΥ ΠΡΩΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΟΠΛΟ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΟΥΤΕ ΙΔΙΟΤΡΟΠΟ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ .ΑΠΟΡΕΙΕΣ ΓΙΑ ΦΥΣΓΓΙΑ ΜΠΟΡΟΥΜΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΣΟΛΩΝΑΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ.
Άβαταρ μέλους
BAIKAL TEAM
Full Member
Δημοσιεύσεις: 948
Εγγραφή: 26 Οκτ 2015, 19:43

Re: Beretta ultra light delux

Δημοσίευση από BAIKAL TEAM »

Andreas84 έγραψε:Καλησπερα στην ομαδα Ειμαι ο Αντρεας νεος κυνηγος στην κυπρο.Μολις πειρα ενα μεταχυρισμενο ultralight 26 και εχω διαβασει κάποια καλα αλλα και πολλα αρνητικα σχόλια για αυτό το οπλο.δεν σκωτωνει ευκολα είναι δυστροπο στα φυσιγγια και άλλα πολλά ακομη δεν το τουφεκισα το οπλο αλλα εχω την εντυπωση οτι πρεπει να το φερω πανω μου δεν μου καθετε πολυ σωστα .ξερετε καποιον σωστο οπλουργο στην λεμεσο που να εχει μερακι να το δει και μου δωσει της συμβουλές του? Υπαρχει κάποιο μελος εδω που να το εχει να μου πρωτηνει καπια φυσιγγια για το οπλο.το κυνηγι που κανω ειναι περπατιτω με πανιες κυριος σε περδικες .Σας ευχαριστω εκ τον προτέρων.
Φιλε μην ακους τις παπαριες του καθενος...εγω κυνηγω με ένα Baikal και ένα παλιο laurona...οπλα αξιας 500-700 ευρω...οποιος τα δοκιμασε δεν καταφερε να καρπωθει πουλι...εγω δεν τα αλλαζω με ότι και αν μου δωσεις...γιατι είναι οπλα κομμενα ραμμενα στα μετρα μου μετα από επεμβάσεις του οπλουργου μου...ιδιομορφίες στα φυσίγγια φυσικα και εχουν...αλλα με τον καιρο θα μαθεις και θα βρεις 2-3 φυσίγγια που θα σε καλυπτουν σε κάθε καιρικες συνθήκες...
Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
sanguine tuo...
Andreas84
Full Member
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 29 Αύγ 2016, 14:29

Re: Beretta ultra light delux

Δημοσίευση από Andreas84 »

Καλημερα στην κυνηγοπαρεα. Εχτες πηγα σε εναν οπλουργο στην λεμεσο στην περιοχη του καρφουρ να κοιταξει εμενα και το οπλο και τελικα ειχα δικιο το οπλο δεν μου κάθετε καθολου σωστα.Μετα απο τις σχετικες κουβεντες πληροφοριες και εισηγισεις θα ισιοσει το κοντακι και θα το μακρινουμε επίσης θα επηθεωρησει και το οπλο για να δει και αυτός σε τι κατάσταση βρισκετε ετσι να εχω μια ομαλη καινουργια κυνηγιτικη σεζον σας ευχαριστω ολους για τις χρησιμες πληροφοριες που μου δωσατε
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ”