Βοήθεια Για Αγορά Οπλου

Απάντηση
polivios
Full Member
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 18 Μαρ 2016, 17:40

Βοήθεια Για Αγορά Οπλου

Δημοσίευση από polivios »

Καλησπέρα σας είμαι καινούριος στο forum και θα ήθελα την γνώμη σας για την επιλογή νέου όπλου...
Μετά από πολλή έρευνα κατέληξα σε 3 όπλα:
Το πρώτο είναι browning 325 μεταχειρισμένο 1100 ευρώ
Miroku μεταχειρισμένο 1000 ευρώ
Beretta silver pigeon καινούριο 1400 ευρώ
Η γνώμη σας θα μου είναι πολύ πολύτιμη
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: Βοήθεια για αγορά όπλου

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

Αν όντως βρήκες το silver pigeon σε αυτή την τιμή τότε δεν χρειάζεται και πολλή σκέψη. Ποιο μοντέλο είναι ακριβώς; Είναι πολυτσιόκ; Αν ήταν και τα τρία μεταχειρισμένα και σε ίδια περίπου κατάσταση θα διάλεγες αυτό που είναι όσο το δυνατόν πιο κοντά στα μέτρα σου. Είναι άλλη αίσθηση να αποκτάς όμως ένα καινούργιο όπλο και ειδικά beretta!

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
polivios
Full Member
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 18 Μαρ 2016, 17:40

Re: Βοήθεια για αγορά όπλου

Δημοσίευση από polivios »

Χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος είναι το silver pigeon 1 686. Νομίζω ήταν 1600- 1700 και έχει το τώρα 1400 προσφορά. Πάντως ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου.
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Βοήθεια για αγορά όπλου

Δημοσίευση από MARIOSE »

Φίλε μου καλοσώρισες στο φόρουμ. Δεν θα εκφέρω άποψη για το πιο όπλο να πάρεις, απλά θα συμφωνήσω σε 2 συμβουλές του φίλου συνονόματου silverpigeon πιο πάνω:

1. Το να αγοράζεις κάτι καινούριο έχει άλλη αίσθηση και σου δίνει καλή ψυχολογία.Επίσης, θα σου μειώσει τις πιθανότητες να αγοράσεις κάτι μεταχειρισμένο με κάποιο ελάττωμα (δεν σημαίνει φυσικά ότι αυτά που βρήκες έχουν κάποιο πρόβλημα).
2. Προτίμησε το όπλο να είναι στα μέτρα σου, εκτός αν θα το φέρεις στα μέτρα σου με κάποιο τρόπο μετά την αγορά.

Η διαφορά στις τιμές δεν είναι και τόσο μεγάλη άρα όποιο και αν αποφασίσεις να πάρεις σου εύχομαι να είναι καλοκυνήγητο φίλε.
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Βοήθεια για αγορά όπλου

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Πρωτα πρεπει να μας πεις για τι σκοπο το θελεις. περπατημα, σταμα, λιγο απ ολα;
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Αχερκωτης
Full Member
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2015, 13:20

Re: Βοήθεια για αγορά όπλου

Δημοσίευση από Αχερκωτης »

polivios έγραψε:Καλησπέρα σας είμαι καινούριος στο forum και θα ήθελα την γνώμη σας για την επιλογή νέου όπλου...
Μετά από πολλή έρευνα κατέληξα σε 3 όπλα:
Το πρώτο είναι browning 325 μεταχειρισμένο 1100 ευρώ
Miroku μεταχειρισμένο 1000 ευρώ
Beretta silver pigeon καινούριο 1400 ευρώ
Η γνώμη σας θα μου είναι πολύ πολύτιμη
Καλωσορισες στο φορουμ
Και τα 3 οπλα που αναφερεις ειναι αξιολογα..δεν λες ομως περισσοτερες πληροφοριες..ειναι σπορτινγκ;κυνηγετικα;βαρος;αυλοι;
Αυτο θα βοηθησει αναλογα με το τι ειδος κυνηγιου κανεις..αν θα εχουν λακτισμα ή οχι..
Ολα αυτα νοουμενου πως κ τα 3 οπλα ειναι στα μετρα σου..για να το διαπιστωσεις βαλε σημαδι μια γωνια σηκωσε το οπλο να επωμησεις κ δες που ερχεται το οπλο..κρατησε την γραμμη κ γυρισε το κορμο χωρις να μετακινας ποδια αν εισαι ενταξει..
Να σταθει καποιος απεναντι σ να επωμησεις κ να δει την κορη τ ματιου σ σε σχεση με το σημαδι.οπως θασαι επωμισμενος να χτυπησει με την παλαμη το στομα της καννης κ να δεις π αισθανεσαι το χτυπημα..αν ειναι στο μαγουλο το οπλο εν χαμηλο..αν σ χτυπα ελαχιστα ωμο εισαι οκ..
Υπαρχουν τροποι να δεις ποσο κοντα στα μετρα σ ειναι το οπλο κ με κυριο κρητηριο αυτο προχωρας..
Ελπιζω να βοηθησα


Sent from my iPhone using Tapatalk
polivios
Full Member
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 18 Μαρ 2016, 17:40

Re: Βοήθεια για αγορά όπλου

Δημοσίευση από polivios »

Τα οπλα ειναι κυνηγετικα και το θελω για περπατημα κυριος για λαγο τ βαρος ακριβος δεν το θυμουμαι αλλα ειναι τα 2 λiγο παραπανω απο 3κg και τ beretta λιο πιο ελαφυ, βασικα αρεσε μου και μου τεριαζει πολυ το browning αλλα το διλειμμα μου ειναι μεταξυ του beretta που ειναι καινουριο και του browning που ειναι μεταχειρισμενο αλλα διχνει να ειναι σε καλη κατασταση
KINIGOSS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2011, 20:47

Re: Βοήθεια για αγορά όπλου

Δημοσίευση από KINIGOSS »

polivios έγραψε:Καλησπέρα σας είμαι καινούριος στο forum και θα ήθελα την γνώμη σας για την επιλογή νέου όπλου...
Μετά από πολλή έρευνα κατέληξα σε 3 όπλα:
Το πρώτο είναι browning 325 μεταχειρισμένο 1100 ευρώ
Miroku μεταχειρισμένο 1000 ευρώ
Beretta silver pigeon καινούριο 1400 ευρώ
Η γνώμη σας θα μου είναι πολύ πολύτιμη
πάντα στην πρωτη επωμιση στο καταστημα φενοντε ολα οραια .και ολα ελαφρια
δες τα οπλα αν ειναι σπορτινγκ κυνηγετικα και δες τι ειδος οπλο θελεις
ζιγισε τα οπλα και δες το βαρος ειδικα αν ειναι για περπατιτο κυνηγι και το μπαλανς
και φυσικα το πιο βασικο τα σωστα μετρα! αν δεν σου καθετε καλυτερα μην παρεις
το μπραουνγκ μιροκου ισος ειναι και αχρωμιοτα αρα περισσοτερη συντηριση ομος πολυ καλα οπλα!
το μπερεττα αλλη φαση αθανατο και αυτο φτανει να σου καθετε!
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Βοήθεια για αγορά όπλου

Δημοσίευση από admin »

Ειχε φτιαξει ενα πολυ ωραιο αρθρο ο Σαββας Μακρης για τα μεταχειρισμενα
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
virtualgreek
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1282
Εγγραφή: 31 Μαρ 2010, 16:33

Re: Βοήθεια για αγορά όπλου

Δημοσίευση από virtualgreek »

Πρώτα από όλα πρέπει να είστε Κύριοι στο βουνό, και μετά κυνηγοί...
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ”