ΕΡΩΤΗΣΗ.

Απάντηση
chris197
Full Member
Δημοσιεύσεις: 337
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2010, 18:29

ΕΡΩΤΗΣΗ.

Δημοσίευση από chris197 »

Ενδιαφερθηκε ενας φιλος για ενα οπλο απο εναν οπλουργο του ειπε οτι εχει και του εστειλε μυνημα οτι θελει 1300 ευρο. πηγε να το δει και του ειπε οτι ο πελατης θελει 1400.
μετα απο καποια σιζιτισι ο οπλουρος του ειπε αν θελεις φιλε μου.
Τι πιστευετε εσεις οτι πρεπει να κανει ο φιλος?
εν σωστα πραματα τουτα απο ενν επαγγελματια
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Δημοσιεύσεις: 1154
Εγγραφή: 20 Αύγ 2010, 10:31
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: ΕΡΩΤΗΣΗ.

Δημοσίευση από Dimitris »

chris197 έγραψε:Ενδιαφερθηκε ενας φιλος για ενα οπλο απο εναν οπλουργο του ειπε οτι εχει και του εστειλε μυνημα οτι θελει 1300 ευρο. πηγε να το δει και του ειπε οτι ο πελατης θελει 1400.
μετα απο καποια σιζιτισι ο οπλουρος του ειπε αν θελεις φιλε μου.
Τι πιστευετε εσεις οτι πρεπει να κανει ο φιλος?
εν σωστα πραματα τουτα απο ενν επαγγελματια
Λογικά ο άνθρωπος που θέλει να πουλήσει το όπλο του, το άφησε στον οπλουργό για να βρεθεί αγοραστής πιο εύκολα. Ο άνθρωπος είπε στον οπλουργό την τιμή πώλησης και ο οπλουργός ψήλωσε το ποσό για να φκάλει και ο ίδιος λεφτά από την πώληση.

Αν μπορούσε ο αγοραστής με κάποιο τρόπο να βρει τον πωλητή χωρίς τον οπλουργό σαν διαμεσολαβητή, θα μάθαινε την παραγματική τιμή πώλησης. Σχεδόν σε όλες τις περιπτώσεις αγοραπωλησιών με διαμεσολαβητές η τιμή πώλησης αυξάνεται χωρίς να το ξέρει ο πωλητής.
«Τα φυτά των ζώων ένεκέν εστι και τα ζώα των ανθρώπων χάριν»
Άβαταρ μέλους
kanaris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 21:56

Re: ΕΡΩΤΗΣΗ.

Δημοσίευση από kanaris »

Χαράς το πράγμα! Φίλε μου τούτος εν καλός! Εδώ ο άλλος πούλησε μεταχειρισμενο όπλο για καινούργιο σε τιμή χρυσού και με 1000 προβλήματα που έβαζαν τη ζωή του χρήστη του σε σοβαρό κίνδυνο !!!!
ΣΩΒΑΡΩΤΕΙΣ ΜΙΔΑΙhttp://imageshack.us/a/img69/5504/extremecop21.gifΝ!
chris197
Full Member
Δημοσιεύσεις: 337
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2010, 18:29

Re: ΕΡΩΤΗΣΗ.

Δημοσίευση από chris197 »

ναι αλλα οχι και να σβισει τιν τιμι απο 1300 να τιν κανει 1600 και να λαλει του πελλατι 1400
KINIGOSS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2011, 20:47

Re: ΕΡΩΤΗΣΗ.

Δημοσίευση από KINIGOSS »

παιδια μην πιανεστε ευκολα απο κατι που εκαμε ενας εμπορος η απο απατες
πλεον μπορουμε ευκολα να μαθουμε τιμες των οπλων ειτε καινουριων ειτε μεταχιρεισμενων κατι που παλια δεν ξεραμε και γινομασταν κοροοιδα
επισεις και λιγο στη θεση του αυτου που το πουλα εχει χιλιους δυο λογους να αλλαξει την τιμη πχ μπορει πριν να το ειχε εκυ απλα να το πουλισει μετα ο ιδιοκτιτης επιασε αλλο αρα εγινε πραξη και τοτε αλλαξε και ο πωλιτης τιν τιμη ..η λυση ειναι να ξερουμε πωσα παει πχ το ζαμπαλα 000 μεταχιρεισμενο ειναι στα πλεσια η μας γελα? αν μας γελα απλα λεμε bye και δοξα το θεο οπλα και μαγαζια πολλα
Άβαταρ μέλους
gptochos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 10 Οκτ 2012, 12:44

Re: ΕΡΩΤΗΣΗ.

Δημοσίευση από gptochos »

Φίλε αν ήμουν εγώ στην θέση του αγοραστή θα του έλεγα πολύ απλά ότι έν το θέλω. Έννεν τα 100 ευρώ διαφορά. Είπες μου 1300 ευρώ και έχω 1300 ευρώ. Αν τα θέλεις πιάνω το όπλο αν θέλεις παραπάνω άφηστω τζιαμέ. Απλά και ήρεμα.
Η τζιηκλουα τσιφ
Το περτιτζιη κακκαρα κακκαρα
Τζαι αφηστους άλλους να ακουν το πουλάκι τσιου
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Δημοσιεύσεις: 1154
Εγγραφή: 20 Αύγ 2010, 10:31
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: ΕΡΩΤΗΣΗ.

Δημοσίευση από Dimitris »

gptochos έγραψε:Φίλε αν ήμουν εγώ στην θέση του αγοραστή θα του έλεγα πολύ απλά ότι έν το θέλω. Έννεν τα 100 ευρώ διαφορά. Είπες μου 1300 ευρώ και έχω 1300 ευρώ. Αν τα θέλεις πιάνω το όπλο αν θέλεις παραπάνω άφηστω τζιαμέ. Απλά και ήρεμα.
Σωστότατος
«Τα φυτά των ζώων ένεκέν εστι και τα ζώα των ανθρώπων χάριν»
andreas76
Full Member
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: 08 Αύγ 2010, 18:25

Re: ΕΡΩΤΗΣΗ.

Δημοσίευση από andreas76 »

chris197 έγραψε:Ενδιαφερθηκε ενας φιλος για ενα οπλο απο εναν οπλουργο του ειπε οτι εχει και του εστειλε μυνημα οτι θελει 1300 ευρο. πηγε να το δει και του ειπε οτι ο πελατης θελει 1400.
μετα απο καποια σιζιτισι ο οπλουρος του ειπε αν θελεις φιλε μου.
Τι πιστευετε εσεις οτι πρεπει να κανει ο φιλος?
εν σωστα πραματα τουτα απο ενν επαγγελματια

Φίλε έχω προς πώληση το BROWNING GTS 28 'αρι σε άριστη κατάσταση.Ο λόγος είναι επειδή είμαι κάτοχος και του ELITE.
Τιμή 1200
chris197
Full Member
Δημοσιεύσεις: 337
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2010, 18:29

Re: ΕΡΩΤΗΣΗ.

Δημοσίευση από chris197 »

παιδια,
ο ανθρωπος ενεσσιει με ιερο με οσιο.εβαλα ενα φιλο που τον γνωρισεικαι του ειπε 1600 αλλα αφινει του το 1400.
ασε εννα παω με τον παρεα τζαι ενν τον κανονισω. τουτι οι ανθρωποι εν του σιερκου μου :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
kanaris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 21:56

Re: ΕΡΩΤΗΣΗ.

Δημοσίευση από kanaris »

chris197 έγραψε:παιδια,
ο ανθρωπος ενεσσιει με ιερο με οσιο.εβαλα ενα φιλο που τον γνωρισεικαι του ειπε 1600 αλλα αφινει του το 1400.
ασε εννα παω με τον παρεα τζαι ενν τον κανονισω. τουτι οι ανθρωποι εν του σιερκου μου :lol: :lol: :lol: :lol:
υποψιαζομαι για ποιον μιλας...αν θελεις πες μου σε π.μ.
ΣΩΒΑΡΩΤΕΙΣ ΜΙΔΑΙhttp://imageshack.us/a/img69/5504/extremecop21.gifΝ!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ”