ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ ΟΠΛΟΥ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ ΟΠΛΟΥ

Δημοσίευση από Sergios »

:lol: :roll: :roll:
12345678
Full Member
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 29 Οκτ 2012, 16:02
Τοποθεσία: ελλαδα

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ ΟΠΛΟΥ

Δημοσίευση από 12345678 »

Καλησπερα συναδελφοι.μια ερωτηση ,εχω βρει ενα φρανκι φαλκονετ το παλιο μοντελο σε καλη τιμη ,το θελω για περπατητο με τα σεττερ μου μια και το μπραουνιγκ αγγιζη τα 4 κιλα!!!!
το εχει κανεις και τη πρεπη να προσεξω ;εχει μαυρη βαση με παραστασεις....
Άβαταρ μέλους
virtualgreek
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1282
Εγγραφή: 31 Μαρ 2010, 16:33

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ ΟΠΛΟΥ

Δημοσίευση από virtualgreek »

12345678 έγραψε:Καλησπερα συναδελφοι.μια ερωτηση ,εχω βρει ενα φρανκι φαλκονετ το παλιο μοντελο σε καλη τιμη ,το θελω για περπατητο με τα σεττερ μου μια και το μπραουνιγκ αγγιζη τα 4 κιλα!!!!
το εχει κανεις και τη πρεπη να προσεξω ;εχει μαυρη βαση με παραστασεις....
Αν μπορεί να σου το δανείσει να το πάρεις στο σκοπευτήριο και να ρίξεις καμιά 20αρία φυσίγγια. Δοκίμασε μία μία τις κάννες. Ρήξε πρώτα με την κάτω. Άνοιξε το όπλο να δεις ότι δουλεύει σωστά ο εξωλκέας. Μετά την πάνω κάννη. Κάνε το ίδιο. Μετά και τα δύο μαζί. Ρήξε επίσης και λίγο βαρετά γραμμάρια πχ. 37-40 έτσι ώστε εάν έχει κάποιο πρόβλημα το αντίβαρο της σκανδάλης, θα φανεί.

Επίσης, εάν έχει εναλλασόμενα τσοκ, βγάλε τα από πάνω και μετά βίδωσε τα ξανά. Έτσι θα ελέγξεις εάν έχουν οποιοδήποτε πρόβλημα τα σπειρώματα του.

Καλή τύχη!
Σ.
Πρώτα από όλα πρέπει να είστε Κύριοι στο βουνό, και μετά κυνηγοί...
ALEXIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 324
Εγγραφή: 01 Αύγ 2011, 17:50

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ ΟΠΛΟΥ

Δημοσίευση από ALEXIS »

12345678 έγραψε:Καλησπερα συναδελφοι.μια ερωτηση ,εχω βρει ενα φρανκι φαλκονετ το παλιο μοντελο σε καλη τιμη ,το θελω για περπατητο με τα σεττερ μου μια και το μπραουνιγκ αγγιζη τα 4 κιλα!!!!
το εχει κανεις και τη πρεπη να προσεξω ;εχει μαυρη βαση με παραστασεις....
ΣΕ ΤΙ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ ΤΟ ΒΡΗΚΕΣ ΦΙΛΕ?
12345678
Full Member
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 29 Οκτ 2012, 16:02
Τοποθεσία: ελλαδα

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ ΟΠΛΟΥ

Δημοσίευση από 12345678 »

virtualgreek έγραψε:
12345678 έγραψε:Καλησπερα συναδελφοι.μια ερωτηση ,εχω βρει ενα φρανκι φαλκονετ το παλιο μοντελο σε καλη τιμη ,το θελω για περπατητο με τα σεττερ μου μια και το μπραουνιγκ αγγιζη τα 4 κιλα!!!!
το εχει κανεις και τη πρεπη να προσεξω ;εχει μαυρη βαση με παραστασεις....
Αν μπορεί να σου το δανείσει να το πάρεις στο σκοπευτήριο και να ρίξεις καμιά 20αρία φυσίγγια. Δοκίμασε μία μία τις κάννες. Ρήξε πρώτα με την κάτω. Άνοιξε το όπλο να δεις ότι δουλεύει σωστά ο εξωλκέας. Μετά την πάνω κάννη. Κάνε το ίδιο. Μετά και τα δύο μαζί. Ρήξε επίσης και λίγο βαρετά γραμμάρια πχ. 37-40 έτσι ώστε εάν έχει κάποιο πρόβλημα το αντίβαρο της σκανδάλης, θα φανεί.

Επίσης, εάν έχει εναλλασόμενα τσοκ, βγάλε τα από πάνω και μετά βίδωσε τα ξανά. Έτσι θα ελέγξεις εάν έχουν οποιοδήποτε πρόβλημα τα σπειρώματα του.

Καλή τύχη!
Σ.
Δυστηχως εδω ειναι ελλαδισταν,τα σκοπευτηρια τα κλεινουν το ενα μετα το αλλο ,την κυριακη εκανα 300 χιλιομετρα για να ριξω σε ερασιτεχνικο αγωνα,και μας απειλησαν με αυτοφωρο αφου λεει χρειαζετε αδεια σκοπευτη!!!!!!!!!!!1
το φαλκονετ το δινη 400 ευρω...
alexis browning
Full Member
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: 21 Μάιος 2011, 13:58

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ ΟΠΛΟΥ

Δημοσίευση από alexis browning »

Θα θελα τη γνωμη και τη βοηθεια σας..ειμαι αναμεσα στο b725 sporter και το miroku mk 10... ποιο προτεινετε....
KATOS MK 10
Full Member
Δημοσιεύσεις: 158
Εγγραφή: 20 Απρ 2014, 08:52

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ ΟΠΛΟΥ

Δημοσίευση από KATOS MK 10 »

alexis browning έγραψε:Θα θελα τη γνωμη και τη βοηθεια σας..ειμαι αναμεσα στο b725 sporter και το miroku mk 10... ποιο προτεινετε....

Φίλε έχω ένα Mk10 2 χρόνια σχεδόν. Το χρησιμοποιώ σε κυνήγι ορτυκια τρασιήλες τσικλα και σκοπευτηριο. Μέχρι στιγμής δεν μου παρουσιάζει οποίο διποτε πρόβλημα.
Μέχρι εδώ μπορώ να σε βοηθήσω. Δεν έχω τις γνώσεις για να σου πω κάτι άλλο. Και να σου κάνο κακό αντί να σε βοηθήσω.
"τα μάτια στο στόχο και το μάγουλο στο κοντάκι".
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ ΟΠΛΟΥ

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

alexis browning έγραψε:Θα θελα τη γνωμη και τη βοηθεια σας..ειμαι αναμεσα στο b725 sporter και το miroku mk 10... ποιο προτεινετε....
Το mk 10 ποιά έκδοση είναι; Εγώ θα σου προτείνω να πιάσεις την κυνηγετική έκδοση, αναλόγως φυσικά του τρόπου και τόπου που κυνηγάς.
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ ΟΠΛΟΥ

Δημοσίευση από Sergios »

Και τα 2 σκοπευτικά ιδανικά για σκοπευτήριο.....άλλο αν θα πάεις για B725 hunter η MK70 hunter αποκλειστικά για κυνήγι.....αρπάζεις τα κάνεις ξερές επωμίσεις όποιο νομίζεις πως σου κάθετε μες την βαλίτσα και έφυγες.....ακριβώς πάνω σου μόνο custom made....
alexis browning
Full Member
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: 21 Μάιος 2011, 13:58

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ ΟΠΛΟΥ

Δημοσίευση από alexis browning »

Kai ta 2 gia tin sporter ekdosi endiaferome... apoklistika gia kinigi lagou kai ligo skopeftirio..
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ”