Beretta 682 Gold E Sporting

Απάντηση
Constantinos37
Full Member
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 02 Δεκ 2014, 17:55

Beretta 682 Gold E Sporting

Δημοσίευση από Constantinos37 »

1. Μάλλον θα αγοράσω το Beretta 682 Gold E Sporting για κυνήγι και θα ήθελα να ακούσω τα σχόλια σας σε όλους τους τομείς. (Το όπλο είναι πάνω μου που λέμε).

2. Επίσης, θα ήθελα τα σχόλια σας για ποια chokes (Optima) να βάλω για κυνήγι τζικλας, επειδή άκουσα ότι τα Optima Chokes είναι ποιο στενά από τα αλλά (είναι αλήθεια;).

3. Αν ξέρετε και κανένα καλό φυσίγγιο για το συγκεκριμένο όπλο για κυνήγι τζικλας παρακαλώ πέστε μου.

Ευχαριστώ πολύ
Άβαταρ μέλους
virtualgreek
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1282
Εγγραφή: 31 Μαρ 2010, 16:33

Re: Beretta 682 Gold E Sporting

Δημοσίευση από virtualgreek »

Constantinos37 έγραψε:1. Μάλλον θα αγοράσω το Beretta 682 Gold E Sporting για κυνήγι και θα ήθελα να ακούσω τα σχόλια σας σε όλους τους τομείς. (Το όπλο είναι πάνω μου που λέμε).

2. Επίσης, θα ήθελα τα σχόλια σας για ποια chokes (Optima) να βάλω για κυνήγι τζικλας, επειδή άκουσα ότι τα Optima Chokes είναι ποιο στενά από τα αλλά (είναι αλήθεια;).

3. Αν ξέρετε και κανένα καλό φυσίγγιο για το συγκεκριμένο όπλο για κυνήγι τζικλας παρακαλώ πέστε μου.

Ευχαριστώ πολύ

Καλημέρα Κωνσταντίνο.
Από τα κορυφαία όπλα όλων των εποχών το συγκεκριμένο (πάντα για την κατηγορία των χρημάτων που δίνεις). Εύχομαι να το βρήκες από κάποιο άτομο που το είχε καινούργιο στην συλλογή του, διότι εξόσο γνωρίζω δεν υπάρχουν καινούργια διαθέσιμα από τον επίσημο αντιπρόσωπο.

Η συμβουλή μου είναι όταν πηγαίνεις σε καφενείο να κλείνεις τα αυτιά σου. Κάνε τις δικές σου δοκιμές σε χαρτόνια ή σε πίνακα και κρίνε μόνος σου τι σε βολεύει και ποιός συνδιασμός τσοκ/φυσιγγίων σε βολεύουν.

Φυσίγγια υπάρχουν δεκάδες στην αγορά και από Κυπριακά αξιόλογα, άλλα τόσα.
Κάνε δοκιμές με φυσίγγια 28-32γρ για την τσίχλα και σε νούμερο 9-12. Οτιδήποτε περισσότερο απο 32γρ είναι υπερβολικό.

Καλημέρα
Σ.
Πρώτα από όλα πρέπει να είστε Κύριοι στο βουνό, και μετά κυνηγοί...
Άβαταρ μέλους
kyriakos304
Δημοσιεύσεις: 1044
Εγγραφή: 17 Αύγ 2011, 06:52

Re: Beretta 682 Gold E Sporting

Δημοσίευση από kyriakos304 »

virtualgreek έγραψε:
Constantinos37 έγραψε:1. Μάλλον θα αγοράσω το Beretta 682 Gold E Sporting για κυνήγι και θα ήθελα να ακούσω τα σχόλια σας σε όλους τους τομείς. (Το όπλο είναι πάνω μου που λέμε).

2. Επίσης, θα ήθελα τα σχόλια σας για ποια chokes (Optima) να βάλω για κυνήγι τζικλας, επειδή άκουσα ότι τα Optima Chokes είναι ποιο στενά από τα αλλά (είναι αλήθεια;).

3. Αν ξέρετε και κανένα καλό φυσίγγιο για το συγκεκριμένο όπλο για κυνήγι τζικλας παρακαλώ πέστε μου.

Ευχαριστώ πολύ

Καλημέρα Κωνσταντίνο.
Από τα κορυφαία όπλα όλων των εποχών το συγκεκριμένο (πάντα για την κατηγορία των χρημάτων που δίνεις). Εύχομαι να το βρήκες από κάποιο άτομο που το είχε καινούργιο στην συλλογή του, διότι εξόσο γνωρίζω δεν υπάρχουν καινούργια διαθέσιμα από τον επίσημο αντιπρόσωπο.

Η συμβουλή μου είναι όταν πηγαίνεις σε καφενείο να κλείνεις τα αυτιά σου. Κάνε τις δικές σου δοκιμές σε χαρτόνια ή σε πίνακα και κρίνε μόνος σου τι σε βολεύει και ποιός συνδιασμός τσοκ/φυσιγγίων σε βολεύουν.

Φυσίγγια υπάρχουν δεκάδες στην αγορά και από Κυπριακά αξιόλογα, άλλα τόσα.
Κάνε δοκιμές με φυσίγγια 28-32γρ για την τσίχλα και σε νούμερο 9-12. Οτιδήποτε περισσότερο απο 32γρ είναι υπερβολικό.

Καλημέρα
Σ.

Τούτο μόνο
Καλύτερα ένα θήραμα λιγότερο παρά ένας φίλος….
Constantinos37
Full Member
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 02 Δεκ 2014, 17:55

Re: Beretta 682 Gold E Sporting

Δημοσίευση από Constantinos37 »

kyriakos304 έγραψε:
virtualgreek έγραψε:
Constantinos37 έγραψε:1. Μάλλον θα αγοράσω το Beretta 682 Gold E Sporting για κυνήγι και θα ήθελα να ακούσω τα σχόλια σας σε όλους τους τομείς. (Το όπλο είναι πάνω μου που λέμε).

2. Επίσης, θα ήθελα τα σχόλια σας για ποια chokes (Optima) να βάλω για κυνήγι τζικλας, επειδή άκουσα ότι τα Optima Chokes είναι ποιο στενά από τα αλλά (είναι αλήθεια;).

3. Αν ξέρετε και κανένα καλό φυσίγγιο για το συγκεκριμένο όπλο για κυνήγι τζικλας παρακαλώ πέστε μου.

Ευχαριστώ πολύ

Καλημέρα Κωνσταντίνο.
Από τα κορυφαία όπλα όλων των εποχών το συγκεκριμένο (πάντα για την κατηγορία των χρημάτων που δίνεις). Εύχομαι να το βρήκες από κάποιο άτομο που το είχε καινούργιο στην συλλογή του, διότι εξόσο γνωρίζω δεν υπάρχουν καινούργια διαθέσιμα από τον επίσημο αντιπρόσωπο.

Η συμβουλή μου είναι όταν πηγαίνεις σε καφενείο να κλείνεις τα αυτιά σου. Κάνε τις δικές σου δοκιμές σε χαρτόνια ή σε πίνακα και κρίνε μόνος σου τι σε βολεύει και ποιός συνδιασμός τσοκ/φυσιγγίων σε βολεύουν.

Φυσίγγια υπάρχουν δεκάδες στην αγορά και από Κυπριακά αξιόλογα, άλλα τόσα.
Κάνε δοκιμές με φυσίγγια 28-32γρ για την τσίχλα και σε νούμερο 9-12. Οτιδήποτε περισσότερο απο 32γρ είναι υπερβολικό.

Καλημέρα
Σ.

Ευχαριστώ πολύ φιλε

Τούτο μόνο
virtualgreek έγραψε:Ευχαριστώ πολύ
Constantinos37
Full Member
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 02 Δεκ 2014, 17:55

Re: Beretta 682 Gold E Sporting

Δημοσίευση από Constantinos37 »

Κανενα αλλο σχολιο ρε παιδια;
chris197
Full Member
Δημοσιεύσεις: 337
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2010, 18:29

Re: Beretta 682 Gold E Sporting

Δημοσίευση από chris197 »

τα beretta ενι σκοτονουν :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: Beretta 682 Gold E Sporting

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

Το όπλο είναι εξαιρετικό! Το ζύγισμα του, ευκολία στην επώμιση, ιδανικό βάρος και όπλο που θα αντέξει στο χρόνο. Το έχει φίλος μου, είναι απόλυτα ευχαριστημένος μαζί του. Για τα τσοκ καλό είναι να κάνεις δοκιμές όπως σου είπε και ο Σάββας να δεις πως συμπεριφέρονται στις διάφορες αποστάσεις, αλλά οι κλασσικοί συνδυασμοί πιστεύω θα σε αφήσουν ικανοποιημένο.

Για φυσίγγια φίλε δεν υπάρχει θέμα για το συγκεκριμένο όπλο. Χρησιμοποίησε αυτά που υπάρχουν στην αγορά, διάσημα και μη και θα είσαι μια χαρά.

Μην διστάσεις να το αποκτήσεις!!!
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Beretta 682 Gold E Sporting

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

chris197 έγραψε:τα beretta ενι σκοτονουν :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Συμφωνώ παιδιά, βασικά τα Beretta μόλις μπουν στα χωρικά ύδατα/εναέριο χώρο της Κύπρου σταματούν να σκοτώνουν, κάθουνται τα σκάγια πάνω στο θήραμα το οποίο καταλαμβαίνει ότι είναι από Βeretta και δεν πέφτει. Πατσιοπερέττες. :D :o :shock: :?
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ”