ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ ΤΣΟΚ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ - ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ

Άβαταρ μέλους
Athos 1978
Full Member
Δημοσιεύσεις: 755
Εγγραφή: 02 Φεβ 2012, 17:29
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ ΤΣΟΚ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ - ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑ

Δημοσίευση από Athos 1978 »

kypros έγραψε:4 ,3 oxi pio anikto. An thelis anigma exi fissigia tapa I diasporas no 11,12 gia konta
Για το τσιοκ συμφωνώ με τον Κύπρο 4-3 είναι το πιο ιδανικό .

Όσο για τα τσιχλοφυσιγγια με πιστόνι τυπου σταυρό η άλλου τύπου διασπορέα πράγματι έχουν μεγαλύτερο κύκλο διασποράς ,
Αλλά ορισμένα φυσίγγια με ταππα μερικές φορές και σε κάποια όπλα συμπεριφέρονται πιο συγκεντρωτικά ακόμα και από κανονικό πιστόνι.
Open mind for a different view.
skopeftis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 03 Δεκ 2014, 15:39

Re: ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ ΤΣΟΚ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ - ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑ

Δημοσίευση από skopeftis »

Athos 1978 έγραψε:
kypros έγραψε:4 ,3 oxi pio anikto. An thelis anigma exi fissigia tapa I diasporas no 11,12 gia konta
Για το τσιοκ συμφωνώ με τον Κύπρο 4-3 είναι το πιο ιδανικό .

Όσο για τα τσιχλοφυσιγγια με πιστόνι τυπου σταυρό η άλλου τύπου διασπορέα πράγματι έχουν μεγαλύτερο κύκλο διασποράς ,
Αλλά ορισμένα φυσίγγια με ταππα μερικές φορές και σε κάποια όπλα συμπεριφέρονται πιο συγκεντρωτικά ακόμα και από κανονικό πιστόνι.
Για το ποφυσημα σκεφτομουν να βαλω skeet (5) και light modified (3,5) και πιο μετα να αντικαταστησω το το skeet με το modified (3). ποια ειναι ι γνωμη σου φιλε Κυπρο?
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ ΤΣΟΚ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ - ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑ

Δημοσίευση από kypros »

Μπορεις να το καμεις φιλε αλλα απο την αλλη εγω θα σου ελεγα αφισε 4,3 kai το πρωι βαλε ενα φυσιγγιο 11 η 12 νουμερο και εισαι μια χαρα
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
Άβαταρ μέλους
kanaris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 21:56

Re: ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ ΤΣΟΚ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ - ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑ

Δημοσίευση από kanaris »

kypros έγραψε:Μπορεις να το καμεις φιλε αλλα απο την αλλη εγω θα σου ελεγα αφισε 4,3 kai το πρωι βαλε ενα φυσιγγιο 11 η 12 νουμερο και εισαι μια χαρα
ΣΩΣΤΟΤΑΤΟΣ! Παραδειγμα το RC32 σε νο12 ή το Lambro Direct σε νο 9.5.
ΣΩΒΑΡΩΤΕΙΣ ΜΙΔΑΙhttp://imageshack.us/a/img69/5504/extremecop21.gifΝ!
KATOS MK 10
Full Member
Δημοσιεύσεις: 158
Εγγραφή: 20 Απρ 2014, 08:52

Re: ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ ΤΣΟΚ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ - ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑ

Δημοσίευση από KATOS MK 10 »

Athos 1978 έγραψε:
kypros έγραψε:4 ,3 oxi pio anikto. An thelis anigma exi fissigia tapa I diasporas no 11,12 gia konta
Για το τσιοκ συμφωνώ με τον Κύπρο 4-3 είναι το πιο ιδανικό .

Όσο για τα τσιχλοφυσιγγια με πιστόνι τυπου σταυρό η άλλου τύπου διασπορέα πράγματι έχουν μεγαλύτερο κύκλο διασποράς ,
Αλλά ορισμένα φυσίγγια με ταππα μερικές φορές και σε κάποια όπλα συμπεριφέρονται πιο συγκεντρωτικά ακόμα και από κανονικό πιστόνι.
φιλε athos εχεισ ενα miroku mk 10?
"τα μάτια στο στόχο και το μάγουλο στο κοντάκι".
beaglemania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2012, 16:49

Re: ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ ΤΣΟΚ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ - ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑ

Δημοσίευση από beaglemania »

Φιλε το rc32 αναφερεσαι για το πρασινο ετσι? δεν ειναι συγκεντρωτικο πολλα ρε φιλε? το χρησιμοποιουσα περσι στο λαγο και πηρα 1 λαγο σε αρκετη αποσταση με νο3 και απο τι θυμουμε ειχε και αρκετο λακτισμα
Άβαταρ μέλους
kanaris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 21:56

Re: ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ ΤΣΟΚ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ - ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑ

Δημοσίευση από kanaris »

beaglemania έγραψε:Φιλε το rc32 αναφερεσαι για το πρασινο ετσι? δεν ειναι συγκεντρωτικο πολλα ρε φιλε? το χρησιμοποιουσα περσι στο λαγο και πηρα 1 λαγο σε αρκετη αποσταση με νο3 και απο τι θυμουμε ειχε και αρκετο λακτισμα
οχι φιλε μου δεν αναφερομαι στην πρασινη αλλα στην μπλε. βασικα απο ο,τι μου ειπε η Γεωργια στην Beretta μονο το νο12 ειναι ταπα. ειναι πολυ καλες για νωρις το πρωι και αργα το απογευμα και χωρις ιδιαιτερο λακτισμα. καθολου συγκεντρωτικο φυσιγγιο το αντιθετο μαλιστα! φυσικα τωρα πια χρησιμοποιω την Direct της Lambro μιας και δεν χρειαζεται να αλλαζω τσιοκ πρωι και απογευμα αλλα απλα φυσιγγια ;)
ΣΩΒΑΡΩΤΕΙΣ ΜΙΔΑΙhttp://imageshack.us/a/img69/5504/extremecop21.gifΝ!
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ ΤΣΟΚ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ - ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑ

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

****,*** και εγώ. Για κοντινά πουλιά χρησιμοποιώ ένα φυσίγγιο διασποράς και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. NSI Dispersante 10-12no. Λίγο ακριβό αλλά σίγουρα πουλιά. Αν υπάρχει κάποιο Κυπριακό με τον ίδιο διασπορέα ενημερώστε με.
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
Άβαταρ μέλους
kanaris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 21:56

Re: ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ ΤΣΟΚ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ - ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑ

Δημοσίευση από kanaris »

ειναι αναμιχτα σκαγια? ακουσα πολυ καλα λογια και απο αλλους...για τι τιμη μιλαμε δηλαδη?
ειναι και κατι αλλες Bior?
ΣΩΒΑΡΩΤΕΙΣ ΜΙΔΑΙhttp://imageshack.us/a/img69/5504/extremecop21.gifΝ!
skopeftis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 03 Δεκ 2014, 15:39

Re: ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ ΤΣΟΚ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΖΙΚΛΑΣ - ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑ

Δημοσίευση από skopeftis »

kypros έγραψε:Μπορεις να το καμεις φιλε αλλα απο την αλλη εγω θα σου ελεγα αφισε 4,3 kai το πρωι βαλε ενα φυσιγγιο 11 η 12 νουμερο και εισαι μια χαρα
Εθχαριστω. θα το δοκιμασω αυριο. Ελπιζω να εχει πουλια ομως.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ”