Φυσιμα στις καννες

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Videos αποκλειστικά από μελή

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Εμενα η γνωμη μου ειναι οτι φυσα η δεν φυσας, φαει νερα ´η δεν φαει το οπλο, αν το καθαρισεις οταν θα παεις σπιτι δεν εχεις να φοβηθεις τιποτε. (καποτε μπορει να το στεγνωσεις, και δεν πρεπει να μεινει στη θηκη)

Επισης οταν θα παω στο αυτοκινητο στο τελος της μερας, σκουπιζω τις καννες εξωτερικα απο τα δακτυλικα αποτυπωματα , ιδρωτα χωμα κλπ, οπως επισης και τις θαλαμες. Οι καννες στα χρωμιωμενα οπλα δεν ειναι και τοσο ευαλωτες. Οι θαλαμες ειναι πιο ευαλωτες για αυτο να τους δωσουμε προσοχη.

Εγω στην αρχη οταν επιασα το οπλο μου δεν εκανα το σκουπισμα της θαλαμης και ουτε το καθαριζα οταν επεστρεφα. Οι καννες μεσα ειναι μια χαρα αλλα οι θαλαμες μου εκαναν στιγματα και στο μελλον μπορει να θελουν και polish.

Για αυτο ειναι καλο μολις τελειωσουμε απο κατι να σκουπισουμε το οπλο ακομα και στο σκοπευτηριο.

Αν το οπλο εχει πανω και μια λεπτη στρωση λαδιου ακομα καλυτερα,το προστατευει.
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
dimitris savva

Re: Φυσιμα στις καννες

Δημοσίευση από dimitris savva »

δηλαδη αν καταλαβα ενα οπλο που ειναι καλημενο με τελλα αν φαει νερα η οτιδηποτε αλλο πιασω ενα πανακι και καθαρισω την τελλα γιατι δεν βλεπω αλλο τροπο να καθαρισω το μεταλλο του οπλου ειμαι οκ ?
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

Φυσιμα στις καννες

Δημοσίευση από Γιατρός »

dimitris savva έγραψε:δηλαδη αν καταλαβα ενα οπλο που ειναι καλημενο με τελλα αν φαει νερα η οτιδηποτε αλλο πιασω ενα πανακι και καθαρισω την τελλα γιατι δεν βλεπω αλλο τροπο να καθαρισω το μεταλλο του οπλου ειμαι οκ ?
Όχι
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
dimitris savva

Re: Φυσιμα στις καννες

Δημοσίευση από dimitris savva »

Γιατρός έγραψε:
dimitris savva έγραψε:δηλαδη αν καταλαβα ενα οπλο που ειναι καλημενο με τελλα αν φαει νερα η οτιδηποτε αλλο πιασω ενα πανακι και καθαρισω την τελλα γιατι δεν βλεπω αλλο τροπο να καθαρισω το μεταλλο του οπλου ειμαι οκ ?
Όχι
Τότε θα θέλει γιατρό!!
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: Φυσιμα στις καννες

Δημοσίευση από Pathfinder »

το συγκεκριμενο υλικο που λεει ο Μαριος δεν εχει καμια σχεση με την κοινη τελλα (γομμα που την μια και ναυλον που την αλλη). Ο τροπος που κολλα πανω στο ξυλο η μεταλλο του οπλου ειναι με την χρηση ζεστου αερα ο οποιος μαλακωνει το πλαστικο υλικο σε τετοιο βαθμο που κολλα πανω στο οπλο.μπορεις να πιασεις ενα κομματακι 5 ποντους και αμαν το ζεστανεις να το τραβησεις και να γινει 10 ποντους χωρις να κοπει αλλα θα δεις οτι λεπταινει και γινεται πολυ πολυ ευκαμπτο.Τουτο καμνεις το στις περιοχες που εφαπτεται το ενα κομματι πανω στο αλλο για να μην ξεχωριζει σε υψος...
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Φυσιμα στις καννες

Δημοσίευση από MARIOSE »

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας! Το εκτιμώ!
Ναι αυτό είναι που λέει ο Αλέξης και όπως τα λεέι είναι. Η εταιρεία κάνει πολλές πωλήσεις εξ ού και την γνώριζε ο φίλος στην Αμερική άρα το πιο πιθανό είναι αυτά που λέει να είναι αλήθεια, ότι δηλαδή το υλικό είναι αδιάβροχο και προσφέρει και προστασία στο όπλο και ότι έχει χρόνια ζωή στο τέλος της οποίας αφαιρείται χωρίς να μένουν κατάλειπα στο όπλο. Έτσι κι αλλιώς αυτό που λέει ο Σόλωνας θα το κάνω, δηλαδή το όπλο θα συνεχίσω να το καθαρίζω ειδικά μετά από βροχή. Αν παρατηρήσω κάπου να μαζεύεται υγρασία μάλλον θα χρειαστεί να το αφαιρέσω....

Ίδωμεν! Εγώ και ο Αλέξης θα κάνουμε το πρώτο πείραμα και θα δούμε τα αποτελέσματα.
Σας ευχαριστώ ξανά!
ARRWSTOSFASSAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2013, 00:55

Φύσημα στις καννες

Δημοσίευση από ARRWSTOSFASSAS »

dimitris savva έγραψε:Εσυ πιστεύεις οτι με το να φυσισεις μεσα στη κανη θα βλαψεις τη καννη του οπλου; Τα φυσιγγια που βάζεις μεσα τα πιανεις με τα γαντια για να μην παει η υγρασια μέσα , αν εισαι σκοπευτης και εισαι σε αγωνα θα σταματησεις τον αγωνα γιατι θα παθει ζημια η καννη οταν βρεχει;Απλος αν το εχεις και εισαι μερακλης θα ερθεις σπιτι και οση κουραση και να εχεις το οπλο θα το καθαρισεις και θα το βαλεις στον οπλοβαστο. Ετσι το διατηρας μια ζωη καινούριο. Ζημια γινετε στα οπλα που κανουν καμουφλαζ με τελλα και οταν το φυλας το οπλο στη θήκη. Εκεί γίνετε ζημια.Ειναι θεμα του καθενός
γιατι γινεται ζημια στο οπλο οταν ειναι μεστη θηκη του?επειδη εξανακουσα το κ απο αλλο αλλα δεν ηξερε να μ πει
ΕΙΜΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΣ...ΕΙΜΑΙ ΦΟΡΕΑΣ...ΕΧΩ ΤΖΙΝΙ!
Άβαταρ μέλους
HarrisAce
Full Member
Δημοσιεύσεις: 122
Εγγραφή: 24 Αύγ 2011, 22:30

Re: Φυσιμα στις καννες

Δημοσίευση από HarrisAce »

επειδή η θήκη κρατα υγρασία
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ”