Φυσιμα στις καννες

Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: Φυσιμα στις καννες

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

Όπως επίσης ο ιδρώτας μας και το αίμα. Γιαυτό, να μην αμελούμε μετά από κάθε εξόρμηση να κάνουμε ένα γρήγορο καθάρισμα εάν δεν έχουμε χρόνο στο όπλο μας. Εάν ο ιδρώτας πάει στα μεταλλικά μέρη του όπλου, action, ασφάλεια, κάννες, σκανδάλη και δεν καθαριστεί και να τοποθετηθεί λάδι, το όπλο θα διαβρωθεί.

Και εγώ φυσάω τις κάννες αλλά μετά βλέπω και μέσα από αυτές να βεβαιωθώ πως είναι καθαρές. Αν χάσω και 2-3 πουλιά που θα περάσουν κατά την διάρκεια αυτή, θα είμαι more than huppy!!! :D
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Φυσιμα στις καννες

Δημοσίευση από MARIOSE »

Παιδιά αν θέλετε και αν γνωρίζετε κάτι σχολιάστε και αυτό:

Κάτι σχετικό. Έχω ντύσει το όπλο μου με αυτοκόλλητο παραλλαγής το οποίο είναι μεν αδιάβροχο και προστατεύει το όπλο αλλά η λογική μου λέει πως η υγρασία θα μπει από τις ατέλειες των κολλήσεων του αυτοκόλλητου και αν δεν γίνεται σωστός καθαρισμός έστω και με το αυτοκόολητο πάνω το όπλο θα πάθει ζημιά. Προσωπικά σκέφτομαι στο τέλος της φετινής σαιζόν να το αφαιρέσω (αν και η εταιρεία δίνει 5 χρόνια ζωής).

Θενξ!
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: Re: Φυσιμα στις καννες

Δημοσίευση από Pathfinder »

MARIOSE έγραψε:Παιδιά αν θέλετε και αν γνωρίζετε κάτι σχολιάστε και αυτό:

Κάτι σχετικό. Έχω ντύσει το όπλο μου με αυτοκόλλητο παραλλαγής το οποίο είναι μεν αδιάβροχο και προστατεύει το όπλο αλλά η λογική μου λέει πως η υγρασία θα μπει από τις ατέλειες των κολλήσεων του αυτοκόλλητου και αν δεν γίνεται σωστός καθαρισμός έστω και με το αυτοκόολητο πάνω το όπλο θα πάθει ζημιά. Προσωπικά σκέφτομαι στο τέλος της φετινής σαιζόν να το αφαιρέσω (αν και η εταιρεία δίνει 5 χρόνια ζωής).

Θενξ!
Μαριε μου αν εκαμες σωστη δπυλεια δεν εχεις να φοβασαι τιποτε.τωρα αν ειδες καπου οτι καπου καποιο κολλημα αρχισε να φουσκωνει η εκει που ειναι η ριγα στην καννη καπου ξεκολλησε τοτε σου συστηνω να το βγαλεις.το αυτοκολλητο ειναι αδιαβροχο αλλα αυτο δεν κανει το οπλο σαν το ψαροτουφεκο.στο κατω κατω αν βρεχει καλυφκεις το οπλο με το αδιαβροχο σου η μπαινεις κατω που ενα δεντρο και μολις παεις στο αυτοκινητο καμνεις του ενα καθαρισμα καλο
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Re: Φυσιμα στις καννες

Δημοσίευση από MARIOSE »

Pathfinder έγραψε:
MARIOSE έγραψε:Παιδιά αν θέλετε και αν γνωρίζετε κάτι σχολιάστε και αυτό:
Μαριε μου αν εκαμες σωστη δπυλεια δεν εχεις να φοβασαι τιποτε.τωρα αν ειδες καπου οτι καπου καποιο κολλημα αρχισε να φουσκωνει η εκει που ειναι η ριγα στην καννη καπου ξεκολλησε τοτε σου συστηνω να το βγαλεις.το αυτοκολλητο ειναι αδιαβροχο αλλα αυτο δεν κανει το οπλο σαν το ψαροτουφεκο.στο κατω κατω αν βρεχει καλυφκεις το οπλο με το αδιαβροχο σου η μπαινεις κατω που ενα δεντρο και μολις παεις στο αυτοκινητο καμνεις του ενα καθαρισμα καλο
Άλεξη σε ευχαριστώ φίλε! Αν φέτος διαπιστώσω κάτι παράξενο θα σου τηλεφωνήσω να το μιλήσουμε!!
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Δημοσίευση από Pathfinder »

Οποτε θελεις
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
Priest+++
Full Member
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: 15 Αύγ 2014, 21:08

Re: Φυσιμα στις καννες

Δημοσίευση από Priest+++ »

Έχει που τα εψες που φυσαώ τις κάννες. Πείτε μου πότε να σταματήσω :(
Istriano® reloaded
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

Φυσιμα στις καννες

Δημοσίευση από Γιατρός »

MARIOSE έγραψε:Παιδιά αν θέλετε και αν γνωρίζετε κάτι σχολιάστε και αυτό:

Κάτι σχετικό. Έχω ντύσει το όπλο μου με αυτοκόλλητο παραλλαγής το οποίο είναι μεν αδιάβροχο και προστατεύει το όπλο αλλά η λογική μου λέει πως η υγρασία θα μπει από τις ατέλειες των κολλήσεων του αυτοκόλλητου και αν δεν γίνεται σωστός καθαρισμός έστω και με το αυτοκόολητο πάνω το όπλο θα πάθει ζημιά. Προσωπικά σκέφτομαι στο τέλος της φετινής σαιζόν να το αφαιρέσω (αν και η εταιρεία δίνει 5 χρόνια ζωής).

Θενξ!
Να το βγάλες το συντομότερο δυνατό
Αν είναι κόλλα γόμα όπως αυτές που είδα σε όπλα θα σου το κάνει αγνώριστο
Αν είναι καινούργιας γενιάς δεν το ξέρω
Είδες διαφορά στο κυνήγι αισθητή ;
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Φυσιμα στις καννες

Δημοσίευση από MARIOSE »

Γιατρός έγραψε:
MARIOSE έγραψε:[/i]

Θενξ!
Να το βγάλες το συντομότερο δυνατό
Αν είναι κόλλα γόμα όπως αυτές που είδα σε όπλα θα σου το κάνει αγνώριστο
Αν είναι καινούργιας γενιάς δεν το ξέρω
Είδες διαφορά στο κυνήγι αισθητή ;
Γιατρέ μου είναι από Αμερική gunskinz.com. Δεν γνωρίζω κάποιον στην Κύπρο που το έχει χρόνια αλλά ένας φίλος αδερφικός που μένει Αμερική μου όταν τον ρώτησα μου είπε πως το ξέρει και είναι πολύ καλό.

Στο κυνήγι ακόμα δεν το πήρα αφού πρόσφατα το έβαλα.
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

Φυσιμα στις καννες

Δημοσίευση από Γιατρός »

MARIOSE έγραψε:
Γιατρός έγραψε:
MARIOSE έγραψε:[/i]

Θενξ!
Να το βγάλες το συντομότερο δυνατό
Αν είναι κόλλα γόμα όπως αυτές που είδα σε όπλα θα σου το κάνει αγνώριστο
Αν είναι καινούργιας γενιάς δεν το ξέρω
Είδες διαφορά στο κυνήγι αισθητή ;
Γιατρέ μου είναι από Αμερική gunskinz.com. Δεν γνωρίζω κάποιον στην Κύπρο που το έχει χρόνια αλλά ένας φίλος αδερφικός που μένει Αμερική μου όταν τον ρώτησα μου είπε πως το ξέρει και είναι πολύ καλό.

Στο κυνήγι ακόμα δεν το πήρα αφού πρόσφατα το έβαλα.
Μακάρι να κάμνω λάθος
Οι πολύ ψηλές θερμοκρασίες μας είναι καταστροφή με γόμα και μέταλλο
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Φυσιμα στις καννες

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

MARIOSE έγραψε:Παιδιά αν θέλετε και αν γνωρίζετε κάτι σχολιάστε και αυτό:

Κάτι σχετικό. Έχω ντύσει το όπλο μου με αυτοκόλλητο παραλλαγής το οποίο είναι μεν αδιάβροχο και προστατεύει το όπλο αλλά η λογική μου λέει πως η υγρασία θα μπει από τις ατέλειες των κολλήσεων του αυτοκόλλητου και αν δεν γίνεται σωστός καθαρισμός έστω και με το αυτοκόολητο πάνω το όπλο θα πάθει ζημιά. Προσωπικά σκέφτομαι στο τέλος της φετινής σαιζόν να το αφαιρέσω (αν και η εταιρεία δίνει 5 χρόνια ζωής).

Θενξ!
ΜΑΡΙΕ ΑΝ ΤΟ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΑΠΟ ΤΑ ΝΕΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΦΙΝΕΙΣ ΕΚΤΕΘΕΙΜΕΝΟ ΟΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΠΕΡΠΑΤΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΒΡΟΧΗ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΦΥΛΑΞΗ,ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΕΠΙΜΕΛΕΙΣ ΣΤΗ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΣΥΧΝΑ.... ΔΕΝ ΘΑ ΥΑΡΞΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!

ΟΤΙ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΟΛΑΛΗΣΑΝΤΕΣ ΔΗΛΑΔΗ!

ΚΑΙ ΑΜΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΕΙΔΙΚΑ ΠΑΝΑΚΙΑ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΓΙΑ ΑΜΕΣΗ ΕΠΕΜΒΑΣΗ...ΕΙΣΑΙ ΚΟΜΠΛΕ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ;)
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ”