beretta 690!!!

Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

beretta 690!!!

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Πειτε μου ενα σοβαρο λογο (μη εμφανηςιακο) γιατι καποιος να προτιμησει το 690 και οχι το κλασσικο 687?
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
mouzouris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: 24 Οκτ 2012, 22:29
Τοποθεσία: Λεμεσός
Επικοινωνία:

Re: beretta 690!!!

Δημοσίευση από mouzouris »

Αν κλείσω τα μάτια μου και επωμήσω και τα δυο όπλα θα διαλέξω το καινούργιο γιατί έχει καλύτερο handling. Συγνωμη για τον αγγλικο όρο. Ζυγισμένα είναι και τα δύο.
Αν κοιτάξω ποιότητα κατασκευης (εφαρμογές μέταλλο με μέταλλο, μέταλλο με ξήλα) θα προτιμήσω το παλιο.
Αν κοιτάξω λεπτομέριες στις κατανομές, μπορεί λέω, μπορεί, να έχει ένα μικρό προβάδισμα το καινούργιο.
Ο μέσος κυνηγός θα είναι ευχαριστημένος και με τα δυο.
Το φυνιρίσμα (σκλησροχρώμιο) της βάσης είναι πολύ ανθεκτικό στο παλιό μοντέλο, το έχει αποδήξει άλλοστε. Αυτά υσχείουν για όλα τα όπλα, οποιασδήποτε μάρκας που είναι στην κατηγορία μέχρι τα 1500 με 1700 ευρο. Για τον κανόνα μιλούμε τωρα, οϊ να το δείσεται ψηλό μαντίλη.

Για τον μέσο κυνηγο το είπα και πιο πάνω είναι μικρές οι διαφορές, δεν θα τις προσέξει καν. Στο τέλος της κυνηγετικής μέρας αν ρωτουσες τον ίδιο κυνηγό πιο από τα δυο θες να "κουβαλάς" , είμαι σίγουρος ότι θα διαλέξει το καινούργιο. :D
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: beretta 690!!!

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣ ΤΗΝ ΛΕΞΗ....ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ...ΣΟΥ ΕΡΧΕΤΕ ΑΜΕΣΟΣ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΟΤΙ ΤΟ ΠΟΙΟ ΝΕΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΤΕΛΕΙΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ(ΠΟΥ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ)+ΤΟ ΟΤΙ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΗ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΝΕΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ!

ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΥ....ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΕΜΕΝΑ ΑΝ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΩ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟ 687(ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ) ΚΑΙ ΣΤΟ 690.... ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ 687.

ΤΟ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΚΑΜΜΑΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΒΑΣΙΚΟ ΡΟΛΟ :)
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
dimitris savva

Re: beretta 690!!!

Δημοσίευση από dimitris savva »

για ολα αυτα που γραφεται συμφωνω και εγω αλλα δεν θα ελεγα το ιδιο για το νεο πλαϊοκαννο της beretta ειδικα για τον μηχανισμο του. προσφατα το αγορασε ο αδελφος μου και πραγματι το οπλο για τα λεφτα του αξιζει με το παραπανω.
dimitris savva

Re: beretta 690!!!

Δημοσίευση από dimitris savva »

Athos 1978 έγραψε:Πριν 20 χρόνια με 1000 λίρες αγόραζες ένα Pietro Beretta .

Σήμερα με 3000 ευρώ απλά αγοράζεις ένα Beretta .

Αυτό που θέλω να πω είναι, ότι κάτι χάθηκε στο πέρασμα του χρόνου :x
τωρα που εβαλες αυτη την αποδειξη θυμηθηκα τον κυριο Παπαδοπουλο που ερχετουν στο παλιο σκοπευτηριο των πολεμιδιων και πλασαριζε τα beretta γιατι εκεινο τον καιρο δεν ειχε beretta στο σκοπευτηριο τα περισσοτερα ηταν browning!
αλλα τα beretta θα ειναι παντα beretta!!!
dimitris savva

Re: beretta 690!!!

Δημοσίευση από dimitris savva »

20140710_230355.jpg
2014-02-23_10.49.26.jpg
μια φωτογραφια απο το νεο 486 Parallelo - Beretta
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

beretta 690!!!

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Εγω επειδη ειμαι του κλασσικου σιγουρα ενα 687 απο τη σειρα με την μαυρη πεταλουδα και το ασημενιο περιστερι πανω.. Πλαγιοκαννο σιγουρα το silver Hawk και ακομα καλυτερα 626-426

Ειναι και θεμα γουστου. Εγω δεν μπορω να με φανταστω να παω κυνηγι ενδημικου με ενα σπορτινγκ οπλο ακομα και κυνηγετικο μοντερνας σχεδιασης...
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: beretta 690!!!

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

dimitris savva έγραψε:
20140710_230355.jpg
2014-02-23_10.49.26.jpg
μια φωτογραφια απο το νεο 486 Parallelo - Beretta

S55....A ΡΕ ΔΗΜΗΤΡΗ ...Α ΡΕ ΔΗΜΗΤΡΗ!!! :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Nikos77

Re: beretta 690!!!

Δημοσίευση από Nikos77 »

Athos 1978 έγραψε:Πριν 20 χρόνια με 1000 λίρες αγόραζες ένα Pietro Beretta .

Σήμερα με 3000 ευρώ απλά αγοράζεις ένα Beretta .

Αυτό που θέλω να πω είναι, ότι κάτι χάθηκε στο πέρασμα του χρόνου :x
Λογικά μπορεί να άλλαξε η επωνυμία και λογικά θα πρέπει να έγινε εκείνο το holding και οι διάφορες συγχωνεύσεις εταιρειών ή οι αγορές κάποιων ποσοστών από εταιρείες και τυχόν λοιπά πράγματα...
spyros hatzipapas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 01 Σεπ 2016, 10:33

Re: beretta 690!!!

Δημοσίευση από spyros hatzipapas »

:D
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ”