Βrowning Β725 Sporter

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Δημοσίευση από Pathfinder »

Δοκιμασες το 5αρι σε πιο κοντινες αποστασεις? 20-25μ ας πουμε τι κατανομες κανει?
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
zakos85
Full Member
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: 01 Οκτ 2013, 21:48

Re: Βrowning Β725 Sporter

Δημοσίευση από zakos85 »

Athos 1978 έγραψε:
ΑΝΔΡΕΑΣ Τ έγραψε:
Athos 1978 έγραψε:Όσοι φίλοι έχουν το συγκεκριμένο όπλο , επί ευκαιρίας της εναρξης του ενδημικού και προτίθενται να χρησιμοποιήσουν τσοκ 5 για πρώτη φορά θα τους προέτρεπα να κάνουν μια δοκιμή σε χαρτόνι στα 30 μετρά για να βγάλουν τα συμπεράσματα τους .

Φιλικά Αθως .
3-3 να ξεγνοιάζεται ;)

Ανδρέα μου το σίγουρο είναι ότι το 5 και το 4 είναι για καυλιες ,στην ουσία είναι απλά διακοσμητικά ,
τα δοκίμασα όλα τα τσοκ σε χαρτόνια μόλις το αγόρασα το όπλο και απο τότε αυτά τα 2 τσοκ φυλάχτηκαν στο συρτάρι .
Ε συναδελφοι επειδη εχω το και γω το συγκεγκριμενο οπλο μια διευκρινηση αν γινεται. φανταζομαι για να αξιοποιήσεις πληρως το restriction τoυ οποιου τσιοκ πρεπει να χρησιμοποιησεις φυσιγγια με μαλλινη ταπα ετσι δεν ειναι? στα φυσιγγια με πιστονακι τα οποια συνοδευουν τα σκαγια μεχρι την εξοδο τους απο την καννη, ειναι τοσο μεγάλη η διαφορα που μπορει να κανει το 5* η το 4* σε σχεση με τα υπολοιπα? και να εχει τόσο μεγάλα κενα? δηλαδη εγω που χρησιμοποιω μαλλινη στο ενδημικο θα εχω ακομα μεγαλυτερα κενα? εδοκιμασετε το καθολου τη συγκριση των 2 ειδων φυσιγγιων σε χαρτονια? καποιος τα φωτα του :idea:

Ευχαριστω
«Οι κάνες βάλλουν όμως το κοντάκι επιτυγχάνει»
Άβαταρ μέλους
Athos 1978
Full Member
Δημοσιεύσεις: 755
Εγγραφή: 02 Φεβ 2012, 17:29
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Βrowning Β725 Sporter

Δημοσίευση από Athos 1978 »

Φίλε Zakos το πιο σωστό είναι να κάνεις εσύ αυτή την δοκιμή για να βγάλεις τα δικά σου συμπεράσματα και μετά αν θέλεις μας παραθέτεις και τα δικά σου αποτελέσματα .

Φιλικα Α .
Open mind for a different view.
Άβαταρ μέλους
zakos85
Full Member
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: 01 Οκτ 2013, 21:48

Re: Βrowning Β725 Sporter

Δημοσίευση από zakos85 »

Athos 1978 έγραψε:Φίλε Zakos το πιο σωστό είναι να κάνεις εσύ αυτή την δοκιμή για να βγάλεις τα δικά σου συμπεράσματα και μετά αν θέλεις μας παραθέτεις και τα δικά σου αποτελέσματα .

Φιλικα Α .
Έχεις δίκαιο φιλε Αθω, μακαρι να μπορουσα. δεν εχω κανει ποτε δοκιμη φυσιγγιων, αρκουμαι στο να επιλεγω καποια φυσιγγια που αποδυκνειονται διαχρονικα καλα και αξιοπιστα στο κυνηγι μου. απλα με προβληματισε αυτο που ειπατε κσι συνεχιζοντας το συνειρμο σκεφτηκα πως θα ναι ακομα χειροτερα με μαλλινη. ισως καποια στιγμη να κανω και εγω δοκιμη για να απαντησω στην απορια μου
«Οι κάνες βάλλουν όμως το κοντάκι επιτυγχάνει»
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Βrowning Β725 Sporter

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

zakos85 έγραψε:
Athos 1978 έγραψε:Φίλε Zakos το πιο σωστό είναι να κάνεις εσύ αυτή την δοκιμή για να βγάλεις τα δικά σου συμπεράσματα και μετά αν θέλεις μας παραθέτεις και τα δικά σου αποτελέσματα .

Φιλικα Α .
Έχεις δίκαιο φιλε Αθω, μακαρι να μπορουσα. δεν εχω κανει ποτε δοκιμη φυσιγγιων, αρκουμαι στο να επιλεγω καποια φυσιγγια που αποδυκνειονται διαχρονικα καλα και αξιοπιστα στο κυνηγι μου. απλα με προβληματισε αυτο που ειπατε κσι συνεχιζοντας το συνειρμο σκεφτηκα πως θα ναι ακομα χειροτερα με μαλλινη. ισως καποια στιγμη να κανω και εγω δοκιμη για να απαντησω στην απορια μου

ΦΙΛΕ ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ?
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
KATOS MK 10
Full Member
Δημοσιεύσεις: 158
Εγγραφή: 20 Απρ 2014, 08:52

Re: Βrowning Β725 Sporter

Δημοσίευση από KATOS MK 10 »

εχω miroku mk 10, τα τσιοκ του ειναι invector plus,,,νομιζω οτι ο Α8οσ εχει δικαιω ,,για το 4 και 5 .εχω και εγω προβλημα με αυτα τα 2.
"τα μάτια στο στόχο και το μάγουλο στο κοντάκι".
Άβαταρ μέλους
zakos85
Full Member
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: 01 Οκτ 2013, 21:48

Re: Βrowning Β725 Sporter

Δημοσίευση από zakos85 »

SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:
zakos85 έγραψε:
Athos 1978 έγραψε:Φίλε Zakos το πιο σωστό είναι να κάνεις εσύ αυτή την δοκιμή για να βγάλεις τα δικά σου συμπεράσματα και μετά αν θέλεις μας παραθέτεις και τα δικά σου αποτελέσματα .

Φιλικα Α .
Έχεις δίκαιο φιλε Αθω, μακαρι να μπορουσα. δεν εχω κανει ποτε δοκιμη φυσιγγιων, αρκουμαι στο να επιλεγω καποια φυσιγγια που αποδυκνειονται διαχρονικα καλα και αξιοπιστα στο κυνηγι μου. απλα με προβληματισε αυτο που ειπατε κσι συνεχιζοντας το συνειρμο σκεφτηκα πως θα ναι ακομα χειροτερα με μαλλινη. ισως καποια στιγμη να κανω και εγω δοκιμη για να απαντησω στην απορια μου

ΦΙΛΕ ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ?
Λευκωσια φιλε Σολωνα
«Οι κάνες βάλλουν όμως το κοντάκι επιτυγχάνει»
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Βrowning Β725 Sporter

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

ΦΙΛΕ ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ?[/quote]

Λευκωσια φιλε Σολωνα[/quote]

ΕΚΟΨΕΣ ΜΑΚΡΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΔΟΚΙΜΕΣ ΜΑΖΙ!
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Βrowning Β725 Sporter

Δημοσίευση από Laurona »

Φίλε Σόλωνα αν και στο παρελθόν ήρθαμε λίγες φορές σε διαφωνία δεν σημαίνει ότι δεν σε σέβομαι εσένα και όσα κατά τακτά διαστήματα γράφεις για διάφορα θέματα .
Αλλά να απορρίπτεις κάτι που γράφω με στιλ ξερόλα χωρίς να έχεις άποψη για το συγκεκριμένο όπλο δεν είναι σωστό .
Άλλωστε εσύ πάντοτε έλεγες κάντε δοκιμές με τα όπλα σας .
Ο μόνος λόγος που έγραψα ότι αυτά τα 2 τσοκ στην ουσία είναι άχριστα είναι για κάποια παιδιά που έχουν αυτό το όπλο και δεν έχουν τον χρόνο να κάνουν δοκιμές η την εμπειρία να καταλάβουν τη πάει λάθος .
Τώρα στο θέμα γιατί αυτά τσοκ έχουν πρόβλημα , παραθέτω το πιο κάτω άρθρο το οποίο είναι απόλυτα


ο μόνος τρόπος να γεμίσεις τα κενά στα 30 μέτρα είναι 50 γραμμάρια και
10 νούμερο σκαγια
Σίγουρα αστειευόμενος το είπα, αλλά όχι πολύ μακριά από την πραγματικότητα .
Όταν συγκεκριμένα το 5άρι είναι πιο ανοιχτό από τον αυλό και και το 4άρι ίσο με τον άυλο δεν νομίζω να καρτερείς να δεις αποτελέσματα στο στόχο έστω και κοντά στα στάνταρ τον γνωστόν κατασκευαστών τσοκ .[/quote]

Δεν διαβασα απο την αρχη κ δεν εχω την ωρα αλλα νομιζω με το πιο παμω συμφωνω με τον Αθω.
το τσιοκ γινετε παντα σε συναρτηση του αυλου κ ετσι πρεπει να το μετράς.
Γιαυτο κ δυο τσοκ 5 γθα δυο οπλα με διαφορετικους αυλους ειναι διαφορετικα.
εαν το τσιοκ ειναι μεγαλυτερο απο τον αυλο τοτε τι τσοκ ειναι κ πως πρεπει να δουλεψει?
ουτε την ορολογια του τσιοκ δεν υιοθετεί αν το σκεφτείς.
Εγω αυτο ξερω παντως.
ισως να ειναι αστοχια υλικου δεν ξερω τι να πω αλλα σιγουρα πιο ανοικτο τσοκ απο αυλο δεν δουλευει.
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Βrowning Β725 Sporter

Δημοσίευση από Laurona »

Για να σας προλαβω.
μιλω για κοινα τσιοκ.
οχι νεκατιβ οχι μπελ.
εκεινα εχουν αλλη διατομη
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ”