Miroku MK70

Απάντηση
chris197
Full Member
Δημοσιεύσεις: 337
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2010, 18:29

Miroku MK70

Δημοσίευση από chris197 »

ρε παιδια,
εχω στην κατοχη μου το πιο πανω οπλο και θα ηθελα να μου προτεινετε φισιγγια για λαγο,περδικι,τζικλα, κ.τ.λ
ποια να βαζω πρωτη και ποια δευτερη

ευχαριστω
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: Miroku MK70

Δημοσίευση από Sergios »

chris197 έγραψε:ρε παιδια,
εχω στην κατοχη μου το πιο πανω οπλο και θα ηθελα να μου προτεινετε φισιγγια για λαγο,περδικι,τζικλα, κ.τ.λ
ποια να βαζω πρωτη και ποια δευτερη

ευχαριστω
Φίλε είχα και εγώ το όπλο τούτο τώρα έχω Μιροκου ΜΚ60 η διαφορά τους είναι η ρίγα που εν πιο στενή η δική μου και το σταθερό τσιοκαρισμα λοιπόν για λαγό σου προτείνω όλη μέρα NSI LEPRE / Victory Sporting Nickel αμαν έχει υγρασία την Rottweil Paper και σε ζεστό χειμωνιάτικο καιρό Victory Europa 32γρ μπεζ

Στην τζικλα για ποφυσημα Κιλλερ ταππα 32γρ μόλις φκει ο ήλιος Victory Skeet 32γρ και Victory Challenger γκρίζα όλη μέρα έχω τες μέσα αυτά απο μένα
chris197
Full Member
Δημοσιεύσεις: 337
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2010, 18:29

Re: Miroku MK70

Δημοσίευση από chris197 »

σε ευχαριστω
chris197
Full Member
Δημοσιεύσεις: 337
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2010, 18:29

Re: Miroku MK70

Δημοσίευση από chris197 »

κανενας αλλος
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Miroku MK70

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Φίλε μου δεν γνωρίζω το όπλο σου απλώς θα σου πω τι παίζω εγώ τζιαι ο πατέρας μου.

Εγώ για λαγό περδίκι παίζω 37 γρ Super Coturnice *6 τζιαι 31 γρ Λιλά Victory *6.

Για τζιήκλα παίζω 31 γρ Victory Concorde *9 τζαι 29 γρ Victory Rocket *9

O παπάς μου παίζει τες ίδιες για την τζίκλα με μένα αλλά στο περδίκι παίζει 33.5 gr Lucky Shot *6 τζιαι Mirage 30 gr *6.
Άβαταρ μέλους
stelios25
Full Member
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2010, 23:37

Re: Miroku MK70

Δημοσίευση από stelios25 »

olympia gem gem gem :)))))...

φιλε καλησπερα και απο μενα εγω εδω και 6 χρονια παιζω στο περτικο olympia gem 32 -6 και οlympia 35-6...ποτε δεν με προδωσε και ποτε δεν θα τη βγαλω απο το οπλο

τζιηκλα παιζω concorde Πρωη θανατος και μετα rocket η skeet kitrini....το οπλο μου ειναι miroku mk-70....

καλα κυνηγια και ασφαλισμενα......
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: Miroku MK70

Δημοσίευση από Sergios »

stelios25 έγραψε:olympia gem gem gem :)))))...

φιλε καλησπερα και απο μενα εγω εδω και 6 χρονια παιζω στο περτικο olympia gem 32 -6 και οlympia 35-6...ποτε δεν με προδωσε και ποτε δεν θα τη βγαλω απο το οπλο

τζιηκλα παιζω concorde Πρωη θανατος και μετα rocket η skeet kitrini....το οπλο μου ειναι miroku mk-70....

καλα κυνηγια και ασφαλισμενα......
Φίλε Στέλιο και εγώ και ο κουμπάρος μου αντιληφθήκαμε οτι στο Μιροκου δουλεύει καλύτερα η Ολυμπια παρά η Βίκτορι πες μας λιο αναλυτικά τι φυσίγγια παίζεις σ ολα τα κυνηγια να πάρουμε και μεις μια άποψη
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: Miroku MK70

Δημοσίευση από Sergios »

Στέλιο δανείστηκα το άβαταρ σου γιατί δεν βρίσκω εν και πειράζει σε εννε? Αν σε πειράζει φεφκω το
Άβαταρ μέλους
Vasils-TOZ34E
Full Member
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: 30 Μάιος 2012, 19:47

Re: Miroku MK70

Δημοσίευση από Vasils-TOZ34E »

Παιδιά πριν ένα μήνα έγινα και εγώ κάτοχος ενός Miroku MK70 Sporting.

Με ενδιαφέρει και εμένα το θέμα με τα φυσίγγια και επίσης και το τι τσιοκ χρησιμοποιείτε συνήθως στο όπλο τούτο.

Με δοκιμές που έκαμα μέχρι σήμερα κατάληξα ότι το ένα τσοκ μου θα είναι 3 αλλά δυσκολεύομε στο άλλο.

Επίσης σκέφτουμε να αγοράσω Teague τσοκ για 3 νούμερο. Τι άποψη έχετε πάνω στο θέμα?
WOODPIGEONHUNTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 739
Εγγραφή: 28 Ιαν 2013, 19:43
Τοποθεσία: λευκωσια

Re: Miroku MK70

Δημοσίευση από WOODPIGEONHUNTER »

Vasils-TOZ34E έγραψε:Παιδιά πριν ένα μήνα έγινα και εγώ κάτοχος ενός Miroku MK70 Sporting.

Με ενδιαφέρει και εμένα το θέμα με τα φυσίγγια και επίσης και το τι τσιοκ χρησιμοποιείτε συνήθως στο όπλο τούτο.

Με δοκιμές που έκαμα μέχρι σήμερα κατάληξα ότι το ένα τσοκ μου θα είναι 3 αλλά δυσκολεύομε στο άλλο.

Επίσης σκέφτουμε να αγοράσω Teague τσοκ για 3 νούμερο. Τι άποψη έχετε πάνω στο θέμα?
φιλε το τσιοκ θα το σκεφτεις και αναλογα με το τι κυνηγας? που κυνηγας??δλδ ανοιχτα η πυκνα?? και οχι με το τι βαζει ο καθε ενας απο εμας!! γνωμη μου παντα!!
παντως με τα μιροκου κυνηγω 10 χρονια και ειμαι πολυ ευχαριστημενος :D
ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΑΤΡΕΦΤΕΙ ΠΟΤΕ........ΕΙΜΑΙ ΦΑΣΣΑΡΩΣΤΟΣ!!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ”