Baikal MP 310

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Baikal MP 310

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

Παιδιά θα ήθελα οποίος γνωρίζει να δώσει πληροφορίες για αυτό το όπλο. Το πήρε ο κουνιάδος μου κληρονομιά από τον παππού του. Φαίνεται στηβαρό όπλο πάντως. Δεν βρήκα πάνω στοιχεία για τα τσοκ του. Έχει σταθερό τσοκάρισμα, όμως όπως είδα πρέπει κάποιος να επέμβηκε και να ανοίξει τα τσοκ. Σίγουρα του είπα να το πάρει οπλουργό να το κοιτάξει. Φαίνεται τορναρισμένο από μέσα. Οι αυλοί του είναι 18.4 και οι δύο. Γράφει πάνω MP -27EM-1C, 12 76 90MPA. Το όπλο έριξε πολύ λίγα φυσίγγια.
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
Άβαταρ μέλους
giorgos80
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 20 Σεπ 2010, 10:33

Re: Baikal MP 310

Δημοσίευση από giorgos80 »

SilverPigeonS έγραψε:Παιδιά θα ήθελα οποίος γνωρίζει να δώσει πληροφορίες για αυτό το όπλο. Το πήρε ο κουνιάδος μου κληρονομιά από τον παππού του. Φαίνεται στηβαρό όπλο πάντως. Δεν βρήκα πάνω στοιχεία για τα τσοκ του. Έχει σταθερό τσοκάρισμα, όμως όπως είδα πρέπει κάποιος να επέμβηκε και να ανοίξει τα τσοκ. Σίγουρα του είπα να το πάρει οπλουργό να το κοιτάξει. Φαίνεται τορναρισμένο από μέσα. Οι αυλοί του είναι 18.4 και οι δύο. Γράφει πάνω MP -27EM-1C, 12 76 90MPA. Το όπλο έριξε πολύ λίγα φυσίγγια.
φιλε μου εν το μπαικαλ για την αμερικανικη αγορα mp-310 ή sp-310.εισαγοταν απο την remington με την επωνυμια spartan .ειδα ενα στο παμπο ηρακλειδη πριν τρια χρονια,
τα ξυλα του ηταν ελαφρως καλυτερα απο τα κοινα μπαικαλ και πιο προσεγμενα και στην πλακα ειχε μονο το mp-310.
Εκαμαμεν το μ@@τσι@ επιστημη
BAIKAL 1980

Re: Baikal MP 310

Δημοσίευση από BAIKAL 1980 »

φιλε μου πρεπει να ειναι ακριβως το ιδιο που μου αφησε κληρονομια εμενα ο μακαριτης ο πατερας μου...το οπλο ομως το αγορασε 10ετια του 90 απο την Ρωσσια...χοντροκομενο οπλο με τα ξυλα του σε σκουρο χρωμα 2πλοσκανδαλο...φυσικα MP 27 EM1C ειναι και το δικο μου το SPORTING MAGNUM 30'' που αγορασα πριν 2 χρονια απο τον Φοιβο...τωρα για τους αλλους αριθμους που λες δεν γνωριζω...θα πρεπει να κοιταξω στο οπλο...ειναι κυνηγετικο με τσοκ αν θυμαμαι καλα 4-2....δεν ειμαι απολυτoς...και αυτο πρεπει να το κοιταξω...φοβερο οπλο παντως...το κυνηγουσα πολυ μικρος με τον πατερα μου μεχρι που εβγαλα αδεια και πηρα αλλο...με αυτο εμαθα να κυνηγω και απο τοτε μου εμεινε η αρρωστια με τα baikal...αν και το πρωτο οπλο που αγορασα ηταν laurona :D
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: Baikal MP 310

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

Καλημέρα ρε παιδιά,

Έκανα το topic παλιά και δεν είδα τι γράψατε. Ευχαριστώ.

Φίλε Μουζούρη, μόλις γίνει η μεταβίβαση στο όνομα του θα σε επισκεφτούμε!!!!
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ”