Ti γνώμη έχετε για τα Verney-Carron Saint Etienne

Απάντηση
spidis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: 25 Ιούλ 2011, 20:28

Re: Ti γνώμη έχετε για τα Verney-Carron Saint Etienne

Δημοσίευση από spidis »

nike powder έγραψε:εν μπορουμε ν πουμε μια κουβεντα δαμεσα και ν μεν πεταχτουν οπωσ τα απιιτουρκα να αντιμιλισουν, για να πω τζινη την αποψη που ειπα πιο πανω συμενει κατι ξερω για το συγκεκριμενο θεμα
ΛΕΒΕΝΤΗ ΜΟΥ ΟΥΤΕ ΑΠΙΗΤΟΥΡΗ ΕΙΜΑΙ, ΟΥΤΕ ΣΟΥ ΑΝΤΙΜΙΛΗΣΑ. ΣΤΑ 46 ΜΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΕΝ ΘΑ ΠΕΣΩ ΕΤΣΙ ΧΑΜΗΛΑ. ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΓΡΑΦΗΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ, ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΚΡΟΥΣΕΙΣ ΜΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΑΠΛΕΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ ΓΙΑΤΙ ΤΙΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΜΑΣ ΤΗΣ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΠΟΛΛΗΣ ΚΟΣΜΟΣ ΚΑΙ ΝΕΑΡΟΣ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΕΠΗΡΕΑΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ Α Η Β ΤΡΟΠΟ. ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΗΣ ΣΥΓΚΡΚΡΙΜΕΝΗΣ ΜΑΡΚΑΣ ΚΑΙ ΕΒΓΑΛΕΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΝΑ ΤΟ ΔΕΧΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΟΛΟΓΗΘΩ, ΑΝ ΟΜΩΣ ΟΧΙ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΤΣΙ ΑΚΟΥΣΕΣ.
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Ti γνώμη έχετε για τα Verney-Carron Saint Etienne

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Εγω απ οτι γνωριζω εχουν καλα και στιβαρα κλειδια και ποιοτικη κατασκευη. Ενδιαφερομουν και γω παλια για κυνηγετικο αυτης της μαρκας.

Στα καφενεια της Κυπρου ακουγονται πολλα....οπως οτι τα Beretta δεν σκοτωνουν, ακουγεται οτι και τα γαλλικα οπλα ειναι "ιδιοτροπα"...

Βαση του αρθρου του Νικητα Κυπριδημου υπαρχει εξηγηση και τα "ιδιοτροπα" κυριως αφερονται στα παλια γαλλικα οπλα....

Και παλι αυτο ειναι σχετικο.

Εγω γενικα πιστευω οτι ειναι καλα και ποιοτικα οπλα.

http://www.ethnos.gr/entheta.asp?catid= ... id=2492874
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
nature
Full Member
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: 12 Αύγ 2010, 00:32

Re: Ti γνώμη έχετε για τα Verney-Carron Saint Etienne

Δημοσίευση από nature »

Αυτό με τους κοντούς κώνους και την σημαντική ανάκρουση ισχυει για τα παλιά γαλλικά όπλα. Βέβαια, απο τότε έμεινε τους η φήμη όπως και για πολλά άλλα παρόμοια θέματα στο κυνηγι και συνεχίζει. Είχε και ο παππούς μου ένα St Etiene δρακά που δυστηχώς δεν το έφερε μαζί του μετά την εισβολή.
Άβαταρ μέλους
Rai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 667
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010, 22:33

Re: Ti γνώμη έχετε για τα Verney-Carron Saint Etienne

Δημοσίευση από Rai »

nature έγραψε:Αυτό με τους κοντούς κώνους και την σημαντική ανάκρουση ισχυει για τα παλιά γαλλικά όπλα. Βέβαια, απο τότε έμεινε τους η φήμη όπως και για πολλά άλλα παρόμοια θέματα στο κυνηγι και συνεχίζει. Είχε και ο παππούς μου ένα St Etiene δρακά που δυστηχώς δεν το έφερε μαζί του μετά την εισβολή.
Τα saint Etiene Manufrance που μάλλον θα αναφέρεσαι είναι διαφορετική κατασκευή απο τα Verney-carron.
Είμαι και εγώ κάτοχος ενός Manufrance Saint Etiene-robust 254 και το συστήνω σε όλους τους λάτρεις του πλαγιόκανου.
http://www.ethnos.gr/entheta.asp?catid= ... d=10931093

Και για όσους ενδιαφέρονται χωρίς να ξέρω άν είναι ακόμα διαθέσημα¨.

http://www.cyprushuntingmagazine.com/fo ... =12&t=2737
Fa i cazzi tuoi
Rais Team
nikos17
Full Member
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2011, 09:06

2U7PM8UG

Δημοσίευση από nikos17 »

Γνωρίζει κάποιος τον αντιπρόσωπο των συγκεκριμένων οπλων στν Κύπρο? Ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Ti γνώμη έχετε για τα Verney-Carron Saint Etienne

Δημοσίευση από admin »

Νομίζω παλια΄τα έφερνε η εταιρεία Ρωμανός στην Κύπρο που έχουν τα φυσίγγια τα Labro τώρα δέν ξέρω
Προσέχουμε...για να έχουμε
ALEXIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 324
Εγγραφή: 01 Αύγ 2011, 17:50

Re: 2U7PM8UG

Δημοσίευση από ALEXIS »

nikos17 έγραψε:Γνωρίζει κάποιος τον αντιπρόσωπο των συγκεκριμένων οπλων στν Κύπρο? Ευχαριστώ


NIFARO TRADING ΗΤΑΝ Ο ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ. ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΟΜΙΖΩ
ΤΗΛ.99426453 ΓΙΩΡΓΟΣ ΡΟΥΣΣΟΣ
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Ti γνώμη έχετε για τα Verney-Carron Saint Etienne

Δημοσίευση από admin »

ο Γιώργος Ρούσος έφερνε και τα Verney caron αλλά τώρα νομίζω δέν λειτουργεί κανονικά.
Προσέχουμε...για να έχουμε
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ”