FAIR RIZZINI

Απάντηση
NIKOLAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 14:47

FAIR RIZZINI

Δημοσίευση από NIKOLAS »

Χερετω την παρεα

εχτες επια και εκλησα ενα οπλο fair με κοντακκι στα μετρα μου και νομιζω λογικη τιμη κοντα στα 900ε

τελικα επαραγκειλεν μολλης κοσμος το συγκεκριμενο οπλο και οι περισσοτεροι οπως και εγω επαραγκειλαμεν το με δυο σκανδαλες.

θα ηθελα αν καπιος εχει η εστο κυνηγησε -ειδε σε δραση ενα τετιο οπλακι να πει την γνωμη του.

παντος φενετε πως ο κοσμος αρχισε και εμπιστεβετε μιαν καπος πιο φτηνη ετερια που ομως σου δινει τη δυνατοτητα για κοντακκι στα μετρα σου,παρα για ενα μαζικης τιμης οπλο με διπλασια τιμη.

μηλισα με ατομα που εχουν πανακριβα οπλα και τωρα εκλεισαν ενα τετιο FAIR

περιμενω γνωμες....
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: FAIR RIZZINI

Δημοσίευση από Laurona »

Ρε Νικολη ευχομαι σου να σου βγει αριστο το οπλο και να ειναι μια Fair αγορα οπως το ονομα του :D

Απλα ρε φιλε καθε χρονο εσυ θελεις να αγοραζεις οπλο εστω και αν δεν αλλαζεις το παλιο σου κια εμπιστο Laurona.

Παντως ρε φιλε να σου πω μια πικρη αληθεια......οσα δινεις πασ τα οπλα, εαν τα εδινες σε σκυλο, που λαλει ο λογος ετοιμο ( δεν πιστευω οτι μπορει καποιος να αγορασει ετοιμο σκυλο-αλλα αυτο εινια αλλο θεμα).....και ειχες ενα οπλο μονο να επαιζε........ηταν να επεζες πολλα παραπανω λαους αποτι παιζεις τωρα τουλαχιστον :D ( οχι οτι τωρα εν παιζεις αλλα φανταστου να ειχες εναν σκυλο της αξιας του Μπερεττα, του φαμπαρμ, του αλλου του οπλου που πουλησες τελευταια.....κλπ κλπ κλπ :D ......εαν τα οπλα ηταν γυναικες ρε φιλε......ηταν να εισουν πατρονος :D

Πειραζω σε φιλε μου καλοριζικο το οπλουι σου :D
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: FAIR RIZZINI

Δημοσίευση από admin »

Νικόλα ένα όπλο Fair Emilio Rizzini είχε και ο φίλος μου ο Κώστας πρίν καμιά δεκαριά χρόνια. Το είχε κερδίσει σε ένα αγώνα σκοποβολής. Η αξία του ήταν καμιά 500 λίρες τότε €850. Εκείνο το όπλο ήταν πολύ απλό αλλά ήταν μια σκοτώστρα. Είχε κάποια μικροπροβλ΄ηματα με την συντήρηση του αλλά αυτό ωφειλόταν στο γεγονός ότι ήταν αχρωμίοτο ή ημιαχρωμίοτο και σκούριαζε εύκολα ΄΄οταν΄δέν το συντηρούσες τακτικά. Τώρα για το συγκεκριμένο όπλο τί να σου πώ. Αν με ρωτάς εμένα μόνο και μόνο ότι παραγγέλεις κοντάκι στα μέτρα σου αξίζουν τα 900 ευρό τώρα δέν περιμένω ένα τέτοιο όπλο να έχει την φινέτσα ενός beretta ή browning αλλά αν πάίζει και είναι πάνω μου τότε μια χαρά
Προσέχουμε...για να έχουμε
NIKOLAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 14:47

Re: FAIR RIZZINI

Δημοσίευση από NIKOLAS »

Χρυσανθε μου ευχαριστω πολυ για τις ευχες

αν και δεν αγχωνομαι εν επετυχεν εν επετυχεν το οπλον εν τζαι εν να σπασουμεν

οσο για τα οπλα μου ρε φιλε χεχε φενετε πως εν πολλα αλλα εν τζαι εν ετσι ,εγω εγορασα 3 οπλα στη ζωη μ το λαουρονα που εν το αλλασω ,μετα εγορασα το μπερεττα αλλα μηλουμε για παλιο οπλο με στενα τσοκς επια το 300λιρες και επουλησα το 700ε(μακαρι να εν καλα ο Κωτσιος μας)ηταν δεξι εγω αριστεροχειρας τι να το κανω?επισεις ασε που πας σε εκεινα εμαθα να κανo oil finish μετατροπες πας σε κοντακκια παρακοντακκα κα :lol:

εε εχω και το ισιον που το εγορασα 180 λιρες ειχα αλλο κανενα κατα καιρους που μου το εκαμαν δωρο (browning)κα εν τζαι εγορασα τα χαχαχα αλλα επουλησα τα :lol:

τα αλλα ολα που κατα καιρους εκρατουν ειται φαπαρμ κα εν τζαι εν δικα μου :lol:

επησεις επηδη εγω εν πηννω τσιαρον -καποτε πας το αστειον λαλω τους παρεες μου παρα να τον μαθω καλυτερα εναν οπλον τον χρονον σιορ :lol:

ε σκυλια ρε φιλε δοξασι ο θεος εχουμεν...οκ παντα προσπαθουμε για το καλυτερο και σε αυτο το θεμα αλλα εγω ακομα δεν βρηκα καπιο ζωο που να πω πραγματι αξιζει να δοσω χρηματα να το αγορασω ,γιατι οσα ειχα και εχω ως τωρα με ευχαριστουν και καπια πιο τοπ που ειδα να πολουντε απλα υπαρχουν αλλα στην παρεα μου που ειναι 2 φορες τοπ παρα εκεινα ετσι ειμαστεν οκ το μονο που εσκεφτηκα ετσι ειναι ενα σκυλακι να βρισκει τες τζικλες τοσο τες δικες μου αλλα και τους φιλους μου γιατι πραγματικα φετος αν ειχαμε θα ειχαμε διπλασια αποτελεσματα σε πουλια.....
NIKOLAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 14:47

Re: FAIR RIZZINI

Δημοσίευση από NIKOLAS »

φιλε admin

ευχαριστω για τις πληροφοριες!! μακαρι να εν καλον το σκοτομαν του οπλου και να αντεχουν τα κλειδια του και η εμφανιση δεν παιζει ρολο πανο στο βουνο το καλο θα ειναι να ειναι oill finish για να μην φενονται τα χταρματα πας τα ξυλα ,οι καννες αν σκουριαζουν ευκολα θα τους κανω την τεχνη με το ζεστο νερο να στροσουν καπος επισεις ενα σκουπησμα με λιγο λδι σε ενα ρουχο μετα το κυνηγι.καθως και η κρεμουδα του κυπρηδημου στις ταπατζες κανει και τα φτηνα ταπεινα οπλακια να μην ζηλεβουν απο τα αλλα.........
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: FAIR RIZZINI

Δημοσίευση από Laurona »

Εν θα με ρωτησει κανενας εαν ξερω κανεναν οπλουργο?

Ολοισια σπιτι σου θα τον στειλω.......'' θα του καμω την τεχνη με το βραστο το νερο''....λες κια ξερουν ολοι να το καμουν......φιλε μου.....εισαι μαστρος και ετσι για να ξερεις λιους ειδα να ξερουν την τεχνη αυτη......και ακομα πιο λιους να ξερουν να την εφαρμοσουν :D

Εισαι λεβεντια :D
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
BECCACCIA
Full Member
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: 07 Μαρ 2010, 15:03

Re: FAIR RIZZINI

Δημοσίευση από BECCACCIA »

εγω παιδεια δεν πιστευω με τιποτε οτι το ταδε οπλο σκοτωνη και τον αλλον οχι, η τα αχρομιωτα εχουν καλητερο σκοτωμα και ολα τα σχετικα που ακουσαμε ολοι στα καφενεια, εγω πιστευω οτι η καθε κανη εχει τις προτιμησεις της σε φουτζιεκια, αλλες επηρεαζονται λιγοτερο και αλλες περισσοτερο ανεξαρτητου κοστους,οπως και τα διαφορα που λενε περι αυλων στενων και ανοιχτων, ετσι και αλιως οι ειδικοι λενε οτι οι καννες πυροβολουν και το κοντακι σκοτωνη.

καλα σκοτωματα με το καινουργιο σου οπλο
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: FAIR RIZZINI

Δημοσίευση από kypros »

παιδια το παν ειναι το κοντακι. αν ειναι σωστο τοτε σκοτωνει μια χαρα. απο κι και κι αν ειναι μετρια ποιοτιτας απλα ισος να μην αντε3ει 60 χρονια και να παει 25.
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
Costas_
Full Member
Δημοσιεύσεις: 190
Εγγραφή: 03 Μαρ 2010, 14:21

Re: FAIR RIZZINI

Δημοσίευση από Costas_ »

'Ατεεεε να βλέπω τα FAIR να έρχονται!!

Νικολάκι μου μεν μου προβληματίζεσαι καθόλου!! Μια χαρά θα είναι το όπλο σου!
NIKOLAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 14:47

Re: FAIR RIZZINI

Δημοσίευση από NIKOLAS »

Κωτσιο μου μακαρι να φκει καλον τζαι παραγκελλω αλλο εναν!!!να τα καμω ζεφκαριν οπος τους λορδους :lol:
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ”