ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΟΠΛΩΝ

Απάντηση
NIKOLAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 14:47

ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΟΠΛΩΝ

Δημοσίευση από NIKOLAS »

Σας χερετω

θα ήταν πολυ καλο νομίζω αν υπήρχε στο site ενας τιμοκαταλογος με τιμες απο διαφορα οπλα καθως και λιγα χαρακτιρηστικα τους οπως μηκη κανων, αν διαθετουν κοντακι δεξι-αριστερο κα .Και φυσικα τα στοιχεια των καταστηματων -τηλεφωνα-οδους -e mail.

ετσι ωστε να ειναι καπως ευκολη μια ερευνα αγορας για να ξερει ο καθε ενας περιπου τι μπορει να βρει στην Κυπρο απο οπλα γιατι επικρατει μια μεγαλη συγχιση με τα καταστηματα και την ποιοτητα που προσφερουν ειδικα σε ενα πολυ βασικο ισως το βασικοτερο θεμα που ειναι το κοντακκι !!!! (κακα τα ψεματα)ειμαστε πολυ πισω. ;)
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΟΠΛΩΝ

Δημοσίευση από admin »

Αχ ρε Νικόλα αγγίζεις άσχημο θέμα. Είμε και εγώ στο ψάξιμο για καινούργιο κυνηγετικό και τους τελευταίους μήνες είμε σε απόγνωση απο το τι ακούω και βλέπω. Το ίδιο όπλο το βρίσκεις σε 4 διαφορετικές τιμές. όσο για τα κοντάκια αν δέν είσαι γνώστης μπορεί να σου πουλήσουν αριστερό για δεξί ορισμένοι. Η έρευνα αγοράς είναι πολύ καλή αλλά συνήθως οι εταιρείες δέν αντιλαμβάνονται την χρησιμότητα της αλλά ούτε και τον κόπο που καταβάλουν κάποιοι άνθρωποι για νατην κάνουν. Εδώ κάναμε έρευνα φυσιγγίων και αναγκαστήκαμε να πάμε να αγοράσουμε συγκεκριμένο φυσίγγι για να το παρουσιάσουμε(διαφημίσουμε) σε ένα απο τα τεύχη του περιοδικού γιατί δέν μας έστειλε ο αντιπρόσωπος τους.Εγώ νομίζω ότι καλό είναι όταν κάποιος παίρνει μια προσφορά για καινούργιο όπλο ή μεταχειρισμένο να την ανεβάζει στο φόρουμ για να την συζητούμε και να μην πέφτουμε θύματα εκμετάλευσης απο κανένα
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
BECCACCIA
Full Member
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: 07 Μαρ 2010, 15:03

Re: ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΟΠΛΩΝ

Δημοσίευση από BECCACCIA »

παρετηστε τα οπλα , ειναι ξεπερασμενα, το μελλον ειναι αυτο
http://www.youtube.com/watch?v=_6IcLXzwwEs
την πρωτη Κυριακη παρτε μαππες αντι φουτζαικια
Costas_
Full Member
Δημοσιεύσεις: 190
Εγγραφή: 03 Μαρ 2010, 14:21

Re: ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΟΠΛΩΝ

Δημοσίευση από Costas_ »

Τεράστιο το θέμα που ανοίξατε φίλοι μου.

Όντος, οι τιμές των όπλων στην Κύπρο διαφέρουν απο μαγαζί σε μαγαζί και πράγματι δύσκολα θα πετύχεις μαγαζάτορα κυνηγετικών όπλων που να μπορεί να σου προτείνει το όπλο που ταιριάζει τόσο στα σωματικά σου χαρακτηριστικά όσο και για τον σκοπό που το θέλεις.

Ακόμα σκέφτου να συζητήσουμε και για πιο μαγαζί προσφέρει ποιοτικό after sale service!!!!

Πιστεύω ότι με την επιλογή του κύπριου κυνηγού για σωστή ενημέρωση μαζί με τον συνεχώς αυξανόμενο ανταγωνισμό στο παζάρι τα πράγματα σιγά σιγά θα αρχίσουν να βελτιώνονται.
NIKOLAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 14:47

Re: ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΟΠΛΩΝ

Δημοσίευση από NIKOLAS »

οχι Κωτσιο μου τα πραγματα θα βελτιωθουν αμαν αρκεψουμεν και δερνουμεν τους διστιχως μονο το ξυλο τους τερκαζει

σκου ρε να πιεννω να αγορασω οπλο των 1700ε απο Λαρνακα και να μου λαλει εχει μια μηχνη στην παφο να σου το καμω αριστερο χαχαχα

εεε νομιζω....
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΟΠΛΩΝ

Δημοσίευση από admin »

Μπεκάτσια εν τσαιν μάππες που πρέπει να πάρουμε μαζί μας εν τον παίχτη, άτε τωρά να πάρεις τον Gerrard πάς την αετοφωλιά να του κάμει φουρου ο πέρτικος τσαι να κλωτσήσει την μάππα να τον κουτσίσει να μεν σου πώ ότι ο Κυπριακός ο πέρτικος μπορεί να του κάμει τσαι κεφαλιά ψαράκι τσαι να κάμει τσαι τσί. Δαμέ πολλές φορές σύρνουμε τουςδύο σίκκλες σκάϊ τρώει τες τσαι τες δκιό τσαι πάει...........
Προσέχουμε...για να έχουμε
nicolas theocharous
Full Member
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: 05 Αύγ 2010, 18:31

Re: ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΟΠΛΩΝ

Δημοσίευση από nicolas theocharous »

βασικα να πω και εγω την γνωμη μου αν μου επιτρεπετε.

εγω νομιζω πως οι παραπανω μαχαζατορες προωθουν τζινα που τους συμφερουν παραπανω ασχετα αν μπορει να μεν καθεται το οπλο στον πελατη. τζιαμε που φκαλουν παραπανω ενα το παρουσιασουν για το καλυτερο οπλο δλδ με λια λογια πουλουν πελλαρα.

οποτε εν καλα ειδικα για τους αρχαριους που εχουν πιο λιες γνωσεις να παν στα καταστηματα με καποιον παρεα τους που καταλαβει 2-3 πραματα και να τους συμβουλεψει.

το τοπ εγινικε στην εκθεση που εγινε την προηγουμενη.

παω σε ενα περιπτερο πιανω ενα οπλο, ερκετε ο πωλητης λαλει μου α τζινο εν το καλυτερο εν προσφορα μπλα,μπλα,μπλα. αφηνω το πισω πιαννω ενα αλλο λαλει μου α τζινο εν το τοπ μπλα,μπλα,μπλα, δυσπιρκω εγω παω να πιασω ενα αλλο λαλει μου α ξερει το ματι σου που να πεσει, εν το καλυτερο οπλο που εχουμε δαμε.

και παρεπιπτωντος ηταν και τα 3 μετριοτατα και ακομα κατω και του μετριου ισως οπλα. οποτε χρειαζεται προσοχη
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΟΠΛΩΝ

Δημοσίευση από kypros »

Νικολα οφειλουν οσοι αγοραζουν οπλα να ενημερονονται πριν μιλουν με μαγαζατορες. Ειναι λογικο να προσπαθουν να πουλησουν, καποιοι με εντιμα και αλλοι με ατιμα μεσα... παρεπιπτοντος να σου πω οτι το 686 μου αρεσε πολυ στο σκοπευτιριο και πιστευω θα δουλεψει πολυ φετος στο κυνηγι!!
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
Stelios K.
Full Member
Δημοσιεύσεις: 335
Εγγραφή: 06 Αύγ 2010, 11:08

Re: ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΟΠΛΩΝ

Δημοσίευση από Stelios K. »

BECCACCIA έγραψε:παρετηστε τα οπλα , ειναι ξεπερασμενα, το μελλον ειναι αυτο
http://www.youtube.com/watch?v=_6IcLXzwwEs
την πρωτη Κυριακη παρτε μαππες αντι φουτζαικια
re file theleis na peis en alithino?
KKILER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: 13 Αύγ 2010, 05:45

Re: ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΟΠΛΩΝ

Δημοσίευση από KKILER »

Stelios K. έγραψε:
BECCACCIA έγραψε:παρετηστε τα οπλα , ειναι ξεπερασμενα, το μελλον ειναι αυτο
http://www.youtube.com/watch?v=_6IcLXzwwEs
την πρωτη Κυριακη παρτε μαππες αντι φουτζαικια
re file theleis na peis en alithino?
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΟΠΛΩΝ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ. ΠΕΡΑΣΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 16 ΟΠΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ. ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ, ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ. (ΠΑΛΙΑ ΠΛΑΓΙΟΚΑΝΝΑ ΚΤΛ ) ΕΙΝΑΙ ΒΡΑΧΝΑΣ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ. ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΑΚΙ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ ΤΑ ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΕΝΑ. ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΠΟΚΤΗΣΑ ( ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΠΑΝΤΑ ) ΕΝΑ ΕΠΙΠΛΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΕΙ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ BERETTA 687 EELL . ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΟ ΟΠΛΟ ΜΕ OPTIMA ΚΑΝΝΕΣ. ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ Η ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΕΤΟΙΟ ΟΠΛΠΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΦΥΣΙΓΓΙΑ Η ΝΑ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ?? ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ SAGA . ΤΟ ΟΠΛΟ ΕΙΝΑΙ 30 ΙΝΤΖΕΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ ΑΡΚΕΤΑ
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ”