Beretta 687 Silver Pigeon III

JiniosEmba
Full Member
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: 28 Σεπ 2010, 19:18

Re: Beretta 687 Silver Pigeon III

Δημοσίευση από JiniosEmba »

εχω τζιαι εγω ενα μπερεττα αλλα με αυλους 18.3 και 18.4,,,,τι ρολο μπορει να παιζουν στους αυλους??πιεσεις κτλ?
KKILER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: 13 Αύγ 2010, 05:45

Re: Beretta 687 Silver Pigeon III

Δημοσίευση από KKILER »

JiniosEmba έγραψε:εχω τζιαι εγω ενα μπερεττα αλλα με αυλους 18.3 και 18.4,,,,τι ρολο μπορει να παιζουν στους αυλους??πιεσεις κτλ?
ΕΧΩ ΤΟ ΤΖΑΙ ΤΖΕΙΝΟ ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ. ΕΧΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΦΙΛΕ . ΚΑΤ ΑΡΧΗΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΛΩΤΣΗΜΑ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΑ ΟΠΤΙΜΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΚΑΙ ΔΙΑΣΠΟΡΑ ΠΙΟ ΣΦΙΚΤΗ. ΔΗΛΑΔΗ ΕΝΑ ΠΕΝΤΕ ΤΣΟΚ ΟΠΤΙΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΜΕ ΕΝΑ ΤΡΙΑ ΚΑΝΟΝΙΚΟ
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: Beretta 687 Silver Pigeon III

Δημοσίευση από kypros »

KKILER έγραψε:
kypros έγραψε:file killer με τι οπλο ριχνεις τισ 34 σακα? με διευριμενους αυλους?
687 ΕΕLL BERETTA 30 INTZES OPTIMA 18.6 ΑΥΛΟΥΣ ΦΙΛΕ
ΕΣΥ ??
φιλε εχω 682 gold e sporting me optima, 682 skeet me 18,4 kai 686 special 30 inch sporting me 18,5.

με το οπτιμα συνηθως αποφευγω να παιξω σταυρο πιστονι διασπορας γιατι δεν ειχα καλες κατανομεσ. φισικα δεν επεχα την σακα. την ριχνεις σε ολη την σεζον παντως καιρου?
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
KKILER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: 13 Αύγ 2010, 05:45

Re: Beretta 687 Silver Pigeon III

Δημοσίευση από KKILER »

kypros έγραψε:
KKILER έγραψε:
kypros έγραψε:file killer με τι οπλο ριχνεις τισ 34 σακα? με διευριμενους αυλους?
687 ΕΕLL BERETTA 30 INTZES OPTIMA 18.6 ΑΥΛΟΥΣ ΦΙΛΕ
ΕΣΥ ??
φιλε εχω 682 gold e sporting me optima, 682 skeet me 18,4 kai 686 special 30 inch sporting me 18,5.

με το οπτιμα συνηθως αποφευγω να παιξω σταυρο πιστονι διασπορας γιατι δεν ειχα καλες κατανομεσ. φισικα δεν επεχα την σακα. την ριχνεις σε ολη την σεζον παντως καιρου?
ΣΤΟ ΠΕΡΔΙΚΙ ΝΑΙ ΡΕ ΦΙΛΕ . ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ 682 ΣΚΗΤ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ. ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΠΡΗ ΤΤΑΠΑΤΖΙΑ ?? ΧΩΡΙΣ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ??
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: Beretta 687 Silver Pigeon III

Δημοσίευση από kypros »

ναι το παλιο το ασημενιο. ειναι ενα θηριο αλλα 3.8 κιλα.
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
Stelios K.
Full Member
Δημοσιεύσεις: 335
Εγγραφή: 06 Αύγ 2010, 11:08

Re: Beretta 687 Silver Pigeon III

Δημοσίευση από Stelios K. »

φιλε εχω 682 gold e sporting me optima, 682 skeet me 18,4 kai 686 special 30 inch sporting me 18,5.

με το οπτιμα συνηθως αποφευγω να παιξω σταυρο πιστονι διασπορας γιατι δεν ειχα καλες κατανομεσ. φισικα δεν επεχα την σακα. την ριχνεις σε ολη την σεζον παντως καιρου?[/quote]
ΣΤΟ ΠΕΡΔΙΚΙ ΝΑΙ ΡΕ ΦΙΛΕ . ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ 682 ΣΚΗΤ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ. ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΠΡΗ ΤΤΑΠΑΤΖΙΑ ?? ΧΩΡΙΣ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ??[/quote]

Παιδια καλημερα. ενα 682 gold skeet με σκουρα τταπατζια εχω εγω. το πηρα εχτες σκοπεφτηριο και επιασα απιστεφτους δισκουσ μακρινους. σκεφτομαι να το παρω μαζι μου την πρωτη κυριακη. τι φισιγγια μου συστηνετε να παιξω?
JiniosEmba
Full Member
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: 28 Σεπ 2010, 19:18

Re: Beretta 687 Silver Pigeon III

Δημοσίευση από JiniosEmba »

φιλε στελιο,,,πανω απο ολα victory 35gr 5ara aspri,gazal 36gr 6 , mini magnum victory 40gr 5 , europa 30gr 5, mirage 30gr 5,,,,οποιο θελεις φυσικα δοκιμασε τζιαι εννα το δεις μονος σου,,,επειδη επιασα τζιαι εγω περσι ενα beretta ultralight 28intzo τζιαι εδοκιμασα τα τουτα τυχαια τζιαι εκατσα πας το οπλο αλλα τζιαι οσους ξερω πας τα beretta εν victory που πεζουσιν,,,να σου πω αλλο ενα τζιαι εννα με αθημηθης,,,remington 27 ετσι λεγονται αλλα ειναι 32γρ νο 7μισι αλλα εννα παλαβοσης που τσ αποστασης που σιρνι τ φισιεκκι,,,,
Άβαταρ μέλους
Phinix
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 13 Οκτ 2010, 15:21
Τοποθεσία: Rizokarpaso

Re: Beretta 687 Silver Pigeon III

Δημοσίευση από Phinix »

Γεια σας κοπέλια,

έχει άλλος κανένας τούτο το όπλο

θα ήθελα και άλλες εντυπώσεις - γνώμες
Λαοι, που ξεχνανε την ιστορια τους, είναι καταδικασμενοι να την ξαναζησουν
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: Beretta 687 Silver Pigeon III

Δημοσίευση από πανικος »

JiniosEmba έγραψε:φιλε στελιο,,,πανω απο ολα victory 35gr 5ara aspri,gazal 36gr 6 , mini magnum victory 40gr 5 , europa 30gr 5, mirage 30gr 5,,,,οποιο θελεις φυσικα δοκιμασε τζιαι εννα το δεις μονος σου,,,επειδη επιασα τζιαι εγω περσι ενα beretta ultralight 28intzo τζιαι εδοκιμασα τα τουτα τυχαια τζιαι εκατσα πας το οπλο αλλα τζιαι οσους ξερω πας τα beretta εν victory που πεζουσιν,,,να σου πω αλλο ενα τζιαι εννα με αθημηθης,,,remington 27 ετσι λεγονται αλλα ειναι 32γρ νο 7μισι αλλα εννα παλαβοσης που τσ αποστασης που σιρνι τ φισιεκκι,,,,
φιλε μου πριν χρονια επετυχα τες τζικλες στον ακαμα με τουντες ρεμικτον που λαλεις .επεζα πουλια πολλα ψηλα με ακαριαια κτυπηματα,ηταν τζερος ομως με αερα συννεφιες.ειμουν μιτσις τζε θυμουμε ουλοι τζικατω εφοναζαν μπραβο πε παρεα μα κανονι που κρατεις.εθυμησες μου ωρεες στιγμες.θα ηθελα να μου πεις που μπορω να βρω αφτα τα φυσιγγια και ποσα στιχοιζουν,ευχαριστω.
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
Phinix
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 13 Οκτ 2010, 15:21
Τοποθεσία: Rizokarpaso

Re: Beretta 687 Silver Pigeon III

Δημοσίευση από Phinix »

χαιρετίζομεν,

έχω το πιο πάνω όπλο 28αρι, είναι τις κυνηγετικής σειράς και όχι σκοπευτικό

ψάχνω έναν οπλουργό καλο - μάστρο - που να μπορεί να μου μετρήσει και εάν χρειάζεται να εφαρμόσει το όπλο/κοντάκι πάνω μου
μου σύστησαν 2, ένα λεμεσό και ένα λευκωσία

μπορείτε να προτείνεται κάτι?
κανένας με προσωπική εμπειρία στο θέμα?

επίσης ξέρει κανένας αν μπορεί το κοντάκι μου να διορθωθεί με αυθεντικά αξεσουάρ τις beretta?
δηλαδή αν θέλει να μακρύνει να βάλω πιο πλάτη recoil pad. επίσης το Gel-Tek Cheek Protector μπορεί να ανυψώσει λιγο το "επομισμα" μου

τούτα ούλα φυσικά εάν χρειάζεται κάποιες αλλαγές

η άλλη επιλογή είναι εάν είναι καλύτερα να αλλάξω εντελώς το κοντάκι με ανά άλλο
πχ να βάλω του 30riou η ακόμα να πιάσω ένα adjustable

τι προτείνετ
Λαοι, που ξεχνανε την ιστορια τους, είναι καταδικασμενοι να την ξαναζησουν
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ”