Βοήθεια Για Αγορά Οπλου

polivios
Full Member
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 18 Μαρ 2016, 17:40

Re: Βοήθεια για αγορά όπλου

Δημοσίευση από polivios »

Ευχαριστω για τις συμβουλές σας θα ηθελα αν εχει καποιος προσωπικη εμπειρια με browning 325 να μου πει την αποψη του
Άβαταρ μέλους
virtualgreek
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1282
Εγγραφή: 31 Μαρ 2010, 16:33

Re: Βοήθεια για αγορά όπλου

Δημοσίευση από virtualgreek »

polivios έγραψε:Ευχαριστω για τις συμβουλές σας θα ηθελα αν εχει καποιος προσωπικη εμπειρια με browning 325 να μου πει την αποψη του

Φίλε Πολύβιε,

Όπως τα όπλα διαφέρουν από μάρκα σε μάρκα, το ίδιο συμβαίνει και με την ίδια μάρκα τα μοντέλα να διαφέρουν. Οπόταν για να σε βοηθήσουμε, γράψε μας κάτι τις παραπάνω για τα όπλα που ενδιαφέρεσε.

Πχ. Ποιο μοντέλο Miroku ?
Είναι κυνηγετικές εκδόσεις για το 325, το Miroku και το Silver Pigeon ή σκοπευτικές εκδόσεις (σπόρτινγκ) ?

Πολλοί συνάδελφοι εδώ έχουν αυτές τις μάρκες αλλά όταν μας ενημερώσεις για τα μοντέλα, τοτε μόνο θα μπορέσουν να σε βοηθήοσυν.

Σ. Μακρής
Πρώτα από όλα πρέπει να είστε Κύριοι στο βουνό, και μετά κυνηγοί...
polivios
Full Member
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 18 Μαρ 2016, 17:40

Re: Βοήθεια για αγορά όπλου

Δημοσίευση από polivios »

Κύριε Μακρή,

Τελικά αποφάσισα να διαλέξω ένα από τα browning ή beretta. Το browning 325 είναι αγωνιστικό με πλατιά ρίγα, αυλούς 18.5 και είναι πολιτσοκ και εναι περιπου 3 100κg. Το beretta είναι το 686 Silver Pigeon 1 κινηγετικό με αυλούς 18.4
KINIGOSS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2011, 20:47

Re: Βοήθεια για αγορά όπλου

Δημοσίευση από KINIGOSS »

polivios έγραψε:Κύριε Μακρή,

Τελικά αποφάσισα να διαλέξω ένα από τα browning ή beretta. Το browning 325 είναι αγωνιστικό με πλατιά ρίγα, αυλούς 18.5 και είναι πολιτσοκ και εναι περιπου 3 100κg. Το beretta είναι το 686 Silver Pigeon 1 κινηγετικό με αυλούς 18.4
αποκλιετε να ειναι 3,100 .3400-3,500 ειναι το βαρος στα σπορτινγκ μπραουνιγκ ζιγισε το και θα δεις!
δες και αυτο το βιντεο
http://www.powervision.gr/ta-metra-tou- ... -mitsiali/
Αχερκωτης
Full Member
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2015, 13:20

Re: Βοήθεια για αγορά όπλου

Δημοσίευση από Αχερκωτης »

polivios έγραψε:Κύριε Μακρή,

Τελικά αποφάσισα να διαλέξω ένα από τα browning ή beretta. Το browning 325 είναι αγωνιστικό με πλατιά ρίγα, αυλούς 18.5 και είναι πολιτσοκ και εναι περιπου 3 100κg. Το beretta είναι το 686 Silver Pigeon 1 κινηγετικό με αυλούς 18.4
Φιλε χαιρετω..οι καννες του browning ειναι invector H invector plus..?
To mirocu πιο μοντελο ειναι κ γιατι το απερριψες..;
Το beretta silver pigeon I ειναι το μονο της εταιριας που συμπαθω αλλα στην σπορτινγκ εκδοση με το πελμα των κραδασμων κ αυλους 18,6..


Sent from my iPhone using Tapatalk
polivios
Full Member
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 18 Μαρ 2016, 17:40

Re: Βοήθεια για αγορά όπλου

Δημοσίευση από polivios »

KINIGOSS έγραψε:
polivios έγραψε:Κύριε Μακρή,

Τελικά αποφάσισα να διαλέξω ένα από τα browning ή beretta. Το browning 325 είναι αγωνιστικό με πλατιά ρίγα, αυλούς 18.5 και είναι πολιτσοκ και εναι περιπου 3 100κg. Το beretta είναι το 686 Silver Pigeon 1 κινηγετικό με αυλούς 18.4
αποκλιετε να ειναι 3,100 .3400-3,500 ειναι το βαρος στα σπορτινγκ μπραουνιγκ ζιγισε το και θα δεις!
δες και αυτο το βιντεο
http://www.powervision.gr/ta-metra-tou- ... -mitsiali/

Εχεις δικαιο,πηρα στο καταστημα και τον ζυγισε ειναι 3335κg,και ευχαριστω για το βιντεο ειναι πολυ καλο αλλλα με την βοηθεια του οπλουργου δεν μπορεις να φερεις στα μετρα σου καποιο κοντακι?
polivios
Full Member
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 18 Μαρ 2016, 17:40

Re: Βοήθεια για αγορά όπλου

Δημοσίευση από polivios »

Αχερκωτης έγραψε:
polivios έγραψε:Κύριε Μακρή,

Τελικά αποφάσισα να διαλέξω ένα από τα browning ή beretta. Το browning 325 είναι αγωνιστικό με πλατιά ρίγα, αυλούς 18.5 και είναι πολιτσοκ και εναι περιπου 3 100κg. Το beretta είναι το 686 Silver Pigeon 1 κινηγετικό με αυλούς 18.4
Φιλε χαιρετω..οι καννες του browning ειναι invector H invector plus..?
To mirocu πιο μοντελο ειναι κ γιατι το απερριψες..;
Το beretta silver pigeon I ειναι το μονο της εταιριας που συμπαθω αλλα στην σπορτινγκ εκδοση με το πελμα των κραδασμων κ αυλους 18,6..


Απο οτι μου ειπε ειναι invector plus οι κάννες αλλά επειδή δεν ξέρω τι είναι δεν μπορώ να καταλάβω αν όντως έτσι είναι. Το mirocu το απέρριψα γιατί μου έρχονται καλύτερα τα άλλα δύο
Αχερκωτης
Full Member
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2015, 13:20

Re: Βοήθεια για αγορά όπλου

Δημοσίευση από Αχερκωτης »

Αν το οπλο ειναι στημενο να το τσακισεις κ το γραφει στο πλαι π την θαλαμη(εκει π βαλεις χαρτουτσιες)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
virtualgreek
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1282
Εγγραφή: 31 Μαρ 2010, 16:33

Re: Βοήθεια για αγορά όπλου

Δημοσίευση από virtualgreek »

polivios έγραψε:Το mirocu το απέρριψα γιατί μου έρχονται καλύτερα τα άλλα δύο
Ελπίζω να μην σε βοήθησε κανένας καφετζής για να συμπεράνεις εάν σου έρχονται καλύτερα ή όχι...

Σε ποιά πόλη είσαι φίλε μου ?
Σ.
Πρώτα από όλα πρέπει να είστε Κύριοι στο βουνό, και μετά κυνηγοί...
polivios
Full Member
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 18 Μαρ 2016, 17:40

Re: Βοήθεια Για Αγορά Οπλου

Δημοσίευση από polivios »

Ειμαι απο Λεμεσο φιλε αλλα τα οπλα ειναι στη Λευκωσία
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ”