Πρόβλημα με κάννες

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
LAGOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 09 Σεπ 2010, 13:20

Πρόβλημα με κάννες

Δημοσίευση από LAGOS »

Παιδιά σας χαιρετώ,

Προχθές παρατήρησα το όπλο ενός φίλου το οποίο έχει ενα μεγάλο εξόγκωμα στην εξωτερική πλευρά των καννών εκεί που βιδώνουν τα τσόκ. Ο φίλος δεν ασχολείτε και πολλά με όπλα και του είπα να μην το ξαναχρησιμοποιήσει μέχρι να το δεί οπλουργός γιατί είναι πολύ επικίνδυνο.
Υπάρχει τρόπος να σαστεί; Αξίζει τον κόπο; Ξέρουμε κανένα οπλουργό που έχει εμπιστοσύνη να κάνει έτσι δουλεία;
Έτυχε σε κανένα;

Ευχαριστώ.
Αν βρέθηκε αντίδοτο....δεν το θέλω. ..
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Πρόβλημα με κάννες

Δημοσίευση από admin »

το πιο πιθανό ότι έχει γίνει ζημιά ανάμεσα στα chokes και στην κάννη και ναί πρέπει να διορθωθεί γιατί αλλιώς μπορεί να κρεπάρει μια μέρα. Το τι μπορεί να γίνει πρέπει να κοπέι η κάννη και να κοντίνη το όπλο να γίνουν άλλο πάσα για τα τσιόκ πιο κάτω
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
LAGOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 09 Σεπ 2010, 13:20

Re: Πρόβλημα με κάννες

Δημοσίευση από LAGOS »

Ακριβώς αυτό υπολογισα και εγώ Άριστε..
Ξέρουμε κανένα που κάνει έτσι δουλειά;
Αν βρέθηκε αντίδοτο....δεν το θέλω. ..
ΑΡΗΣ_ΛΕΜΕΣΟΣ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2013, 11:19

Re: Πρόβλημα με κάννες

Δημοσίευση από ΑΡΗΣ_ΛΕΜΕΣΟΣ »

Απορία,

ο φίλος χρησιμοποιούσε το όπλο χωρίς τσοκ ;
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Πρόβλημα με κάννες

Δημοσίευση από Laurona »

Χωρις να ειμαι οπλουργος το τονιζω νομιζω τουτη η ζημια προέρχεται απο χαλαρα τσιοκ την ωρα της βολης και όχι οταν αυτά δεν φοριούνται ενω πυροβολας.
Οταν πυροβολας χωρίς τσοκ το πιο πιθανό ειναι οτι θα χαλασεις εντελως τα πασα.

Πάντως ο οπλουργος πρεπει να διαπιστώσει οτι μπορει να γινει σχηματισμός νεου τσοκαρισματος.

Αριστε αε παρακαλω στελνεις μου μυνημα τι μαρκα ειναι η καννες του οπλου που εβαλες ως παράδειγμα

Ευχαριστώ
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Πρόβλημα με κάννες

Δημοσίευση από admin »

LAGOS έγραψε:Ακριβώς αυτό υπολογισα και εγώ Άριστε..
Ξέρουμε κανένα που κάνει έτσι δουλειά;
φίλε όλοι οι καλοί οπλουργοί κανουν αυτή την δουλειά τώρα ονόματα δέν μπορώ να δώσω γιατί πιθανό να ξεχάσω κάποιον και να αδικήσω κάποιων, στο περιοδικό υπάρχουν κάποιοι οπλουργοί με τους οποίους συνεργαζόμαστε και απο ότι ξέρω κάνουν τέτοιες εργασίες και οι φώτο που σου έβαλα τραβήχθηκε απο οπλουργείο ενος συνεργάτη μας οπλουργού.. Χρύσανθε δέν ξέρω απο τι όπλο ήταν οι κάννες
Προσέχουμε...για να έχουμε
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΟΠΛΑ”